Škrupiny z vajíčok sú často prehliadané, takže často skončia v koši a plytváme nimi. Vaše izbové rastliny ale trpia, pretože minerály obsiahnuté v ich škrupinách môžu byť veľmi prospešné.

Reklamy

S trochou času a úsilia si pripravíte vynikajúci domáci čaj, ktorý vaše oslabené rastliny rýchlo postaví na nohy.

Izbové kvety potrebujú vašu starostlivosť. Zima im dáva zabrať a nekvitnú tak, ako by mali. Počas tohto obdobia veľa z nich zvädne.

Do kvetináčov nie je potrebné hneď liať niekoľko litrov vody alebo chemického hnojiva, pretože z vaječných škrupín vytvoríte ultra výživný čaj . Táto metóda je ekonomická a  ekologická a zároveň mimoriadne efektívna.

Prečo používať vaječné škrupiny pre rastliny?

Málokto si pamätá, že obsahujú vápnik, ktorý je základným minerálom zodpovedným za rast rastlín v črepníkoch. V škrupinách nájdete aj fosfor , horčík, železo, draslík a meď – skutočné lahôdky pre vašich zelených kamarátov.

Na rastliny najlepšie zapôsobia vyvarené vaječné škrupiny, ktoré sa nemusia vyhadzovať do nádob na bioodpad alebo kompostu.

Čím sú jemnejšie, tým lepšie budú pôsobiť na naše kvety, a preto ich veľa ľudí rozdrví na jemný prášok a nasype do črepníka. Naša metóda ich použitia je rýchlejšia a nevyžaduje použitie sily.

Podľa výskumu uskutočneného na University of Minnesota majú najviac minerálov a vitamínov uvarené vaječné škrupiny. 

Už po 24 hodinách voda obsahuje dvojnásobnú koncentráciu vápnika, čo naše rastliny potrebujú. Ak často varíte vajíčka a vaše rastliny nevyzerajú práve najlepšie, nevyhadzujte ich a dajte im druhý život.

Vďaka tomu budú vaše črepníkové kvety budú prekvitať.

Ako pripraviť čaj pre rastliny?

Stačí si pripraviť škrupiny asi z 15 vajec, ktoré je potrebné vopred očistiť vo vode. Až potom budú vhodné na prípravu čaju pre rastliny v črepníkoch.

Budete na to potrebovať hrniec a 4 litre vody. Vodu a škrupiny zahrievajte na miernom ohni, kým nezovrie, a potom ju odstavte na približne 24 hodín, aby získala silu.

Až po tomto čase zmes preceďte , aby ste mohli zaliať kvety volajúce o pomoc.

Keď je domáce hnojivo na rastliny hotové, môžete sterilné vaječné škrupiny s čistým svedomím vyhodiť do koša. Všetko, čo v nich bolo, presiaklo do vody, teda hnojiva.

Na zalievanie jednej rastliny potrebujete odvar z  troch vaječných škrupín, takže čaj vydrží veľmi dlho. Stačí ho použiť raz za dva týždne a okamžite zlepší stav vašich izbových kvetov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!