Kamenný obklad sa využíva v interiéri ako dekorácia stien, ktorá dodá vášmu domovu elegantný a sofistikovaný vzhľad a tiež prinesiete kúsok prírody do Vášho domova. Kamenné obklady sú stále veľmi obľúbeným prvkom ku skrášleniu nášho bývania pre svoju vysokú estetickú a úžitkovú hodnotu.

Reklamy

Ani vás doma už nebavia umelé materiály, ktorú sú dnes takmer všade? Túžite po príjemnej atmosfére a prepojenie s prírodou? Riešením môže byť obloženie stien kameňom. Tento tradičný stavebný materiál nachádza uplatnenie nielen v exteriéri ale aj v interiéri. Kamenný obklad v interiéri zvýrazňuje luxus a estetiku priestoru.

Výhody kamenného obkladu

Obklady na stenu zlepšujú kvalitu bývania. Stena pôsobí okrem iného ako izolácia a bráni tak únikom tepla. Obklady stien tiež dokážu znižovať hlučnosť a nepríjemnú ozvenu v interiéri. Ak bojujete s krivými stenami či nepeknú omietkou, kamenné obklady sú správnou voľbou. Veľkou prednosťou kamenných obkladov je ich odolnosť a farebná stálosť. Prírodný kameň je takmer nezničiteľný a nehorľavý.

Kde všade možno obklad použiť?

Kamenný obklad možno použiť ako obloženie steny v obývacej izbe, kuchyni, spálni, kúpeľni, alebo ako obklad rohov miestností, polpriečok napríklad medzi kuchyňou a obývačkou, barový pult v jedálni, či ako obklad krbu, umiestnenia okolo okien, a priestor okolo alebo pod schodiskom – s kamenným obkladom získajú tieto priestory nový, elegantný a štýlový vzhľad.

Inšpirujte sa!

Zdroj: Pinterest.com