Veľké a sladké ríbezle sú pýchou každého záhradníka. Pre dosiahnutie dobrej rodivosti je potrebné zabezpečiť kríkom starostlivosť, k tomu samozrejme patrí aj aplikácia výživových doplnkov počas celej sezóny.

Reklamy

Jedným z osvedčených prírodných organických hnojív pre kríky ríbezlí sú obyčajné zemiakové šupky. Viete na čo slúžia šupky zo zemiakov?

Neponáhľajte sa a nerobte unáhlené závery. Keď zemiakové šupky hnijú, tvoria veľmi cennú organickú výživu, ktorú korene kríka absorbujú ako špongia, preto sú bobule veľké a samotný krík je spevnený.

Krík získava zo šupky také prvky ako: draslík, železo, horčík, fosfor, dusík, vitamíny, glukózu, minerálne soli a škrob.

To všetko pomáha zvýšiť obsah cukru v bobuliach ríbezlí a zväčšiť ich veľkosť.

Zemiakové šupky je možné aplikovať pod krík surové aj sušené. Niektorí záhradkári šupku sušia a melú v mlynčeku na kávu, čím sa cez zimu nahromadí slušné množstvo hnojiva.

Šupka má dobrý vplyv na úrodnosť v okolí kríka kedykoľvek počas vegetačného obdobia, preto skúsení záhradkári odporúčajú aplikovať šupky 3-4 krát do roka.

Prvé hnojenie sa vykonáva skoro na jar, hneď ako sa roztopí sneh. Rozsypte šupky okolo krýka a posypte humusom alebo aspoň zeminou, aby sa šupky rýchlejšie rozložili.

Takéto hnojenie stimuluje rast prospešnej mikroflóry, zlepšuje štruktúru pôdy, robí ju voľnejšou, priepustnou pre vzduch a vodu.

Hnojenie zemiakovými šupkami zvyšuje úrodu ríbezlí a zabezpečuje plný rast bobuľového kríka.

Vďaka tomuto hnojivu budú bobule šťavnatejšie a väčšie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!