Túžite si na sebe predĺžiť účinok vášho obľúbeného parfumu? Dajte na rady skúsené expertky, poradia vám, ako tento efekt jednoducho dosiahnuť.

Reklamy

Zamilovali ste sa do vône svojho parfumu natoľko, že chcete, aby vydržal na vašom tele, čo najdlhšie? Stačí poznať pár osvedčených rád a tipov, ktoré vám k tomu ľahko dopomôžu.

Nebudete sa musieť niekoľkokrát za deň prestriekať, podstatne znížite spotrebu, a teda aj utratené financie.

Expertka na krásu

Sophie Blackledge, vedúca skupiny krásy v House of Fraser, oznámila v jednom z rozhovorov: „ Som odborník na krásu – moja múdra metóda zaistí, že váš parfém vydrží celý deň aj noc.“ Stačí si len riadne pripraviť pokožku svojho tela a šikovne predĺžite účinok použitej vône.

Základom je čistá pokožka

Skúsená odborníčka odporúča začať vždy náležitou hygienou a sprchou, aby ste pokožku zbavili nežiaduceho potu a mastnoty. Zlepší to „priľnavosť“ vône, parfém sa do pokožky lepšie vstrebe a bude voňať oveľa dlhšie ako obvykle.

Nevyhnutná je aj hydratácia

Pokožku pravidelne a kvalitne hydratujte. Okrem pravidelného pitného režimu používajte aj hydratačné krémy a telové mlieka. Sophie navrhuje najlepšie na hydratáciu využiť doplnkové prostriedky ku konkrétnej vôni, ktoré vôňu parfumu podporia.

Pulzné body

Využite na aplikáciu parfému tzv. pulzné body. Ide o najviac prekrvené a teplé miesta na pokožke, čo pomáha k lepšiemu a silnejšiemu rozvinutiu vône.

A kde tieto body na tele nájdete? Na vnútornom zápästí, krčnej tepne, na spánkoch, vo výstrihu, na pokožke za náušnicami, v lakťovej a podkolennej jamke.

Keď parfum na tieto body nanesiete, teplom sa vôňa lepšie uvoľňuje a je cítiť silnejšie a veľmi dlho. Sophia tiež odporúča nanášať na tieto miesta parfum na báze oleja, pretože jeho ľahko lepkavá konzistencia pomáha udržať vôňu v pokožke dlhšiu dobu.

Trenie na zápästí? Nezmysel!

Mnoho z nás má pri nanášaní parfumu zaužívaný zlozvyk, a to je trenie parfumu v miestach zápästia. Vo výsledku dosiahnete len opačný efekt a vôňa sa skôr vytratí.

Základné pravidlo pre použitie aj testovanie parfumu je vždy po aplikácii na koži chvíľu počkať až parfum zaschne a až potom k nemu privoňať. Vďaka tomu bude cítiť jeho skutočná vôňa v kombinácii s vašou pokožkou a zároveň aj jeho najsilnejší a najvýraznejší tón.

Sophie hovorí: „Trenie zápästia po nanesení vône je jedným z najhorších spôsobov, ako zhoršiť účinok a zničiť kvalitu parfumu. Namiesto toho si ho nastriekajte na pulzné body a nechajte parfum prirodzene vsiaknuť do pokožky.“

Skladovanie

Kvalitu parfumu môže znehodnotiť aj nesprávne skladovanie. Čo radí Sophie v tomto prípade? „Neumiestňujte fľaštičky s parfémami na miesta, kam svieti slnko, priame slnečné lúče by nežiaducim spôsobom ovplyvnili kvalitu vône a jej životnosť.“

Rovnako tak parfémom nerobí dobre vlhké prostredie, ktoré je napríklad v kúpeľni. Rozptyľuje to jeho častice. Parfém vždy skladujte na tmavom a suchom mieste.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!