Jednoduchá, prírodná zmes, ktorá vám pomôže zaspať a mať nerušený spánok!

Publikované: 31 januára 2022Prečítané: 1788Značky: , , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Nedarí sa vám večer zaspať alebo sa často v noci preberáte zo sna? Vyskúšajte jednoduchú prírodnú zmes, ktorá sa vám pomôže s týmto problémom vysporiadať. Výsledok vás milo prekvapí.

Nižšie uvedený recept obsahuje niekoľko užitočných ingrediencií, ktoré podporujú pokojný a nerušený spánok.

• Kokosový olej – tuky nachádzajúce sa v kokosovom oleji zasýtia hlad a zabránia zvýšeniu hladiny cukru/inzulínu v krvi. Práve tieto skoky spôsobujú, že vaše telo uvoľňuje stresové hormóny a kortizol, ktoré vás v noci zobudia, najčastejšie medzi 2. a 4. hodinou ráno. Kokosový olej sa tiež pomaly spaľuje a dodá vášmu telu ľahko dostupné živiny počas celého spánkového cyklu.

• Morská soľ – Morská soľ vyživuje a podporuje nadobličky, čím znižuje stres a stresové hormóny ako kortizol. Keď máte dostatok kvalitného sodíka vo svojom systéme v noci, telo je schopné zostať v homeostatickom stave a zároveň zvyšovať hladiny oxytocínu; hormón, vďaka ktorému sa budete cítiť pokojne a uvoľnene.

• Škorica – O škorici je známe, že stabilizuje a vyrovnáva hladinu cukru v krvi, čo je užitočné najmä pre ľudí s hypoglykémiou.

• Surový med –Surový med skutočne pomôže doplniť zásoby glykogénu v pečeni, čo je cukor, ktorý váš mozog potrebuje na energiu, keď spíte. Bez dostatku vaše telo reaguje napumpovaním adrenalínu a kortizolu, ktorý vás, ako viete, v noci zobudí!

Skombinovaním týchto ingrediencií vznikne účinný liek na nespavosť, ktorý vám pomôže zaspať a zostať spať, pretože vášmu telu dodáva udržateľnú energiu.

Na prípravu tohto lieku na spanie budete potrebovať:

  • 1 lyžica kokosového oleja
  • ½ lyžičky surového medu (ja som použila ružový med)
  • 1/8 lyžičky morskej soli
  • 1/8 lyžičky mletej škorice

Všetky ingrediencie zmiešate a hotovo.

Jednoduchý recept na zaspávanie a udržanie spánku! Mne to stačí na 2 porcie, pretože používam polovičnú dávku, ale ak máte stále problémy so spánkom, užite celú vyššie uvedenú dávku. V závislosti od veľkosti vašej nádoby môžete recept znásobiť tak, aby vyhovoval množstvu, ktoré potrebujete.

Zvyčajne si ju nechávam v kúpeľni, aby mi pripomínala, že si ju mám vziať pred umývaním zubov. Stačí, keď si pomocou malej lyžičky naberiem trochu a zjem ju. Rýchle a jednoduché.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!