Naneste si na tvár túto SLADKOSŤ z kuchyne. Vaša pleť bude jemná a ŽIARIVÁ, ako keď ste boli tínedžer!

Publikované: 26 januára 2024Prečítané: 348Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Čoraz viac ľudí sa prikláňa k prírode. Vyberáme ekologické, nespracované produkty a kozmetiku založenú na jednoduchých a prírodných ingredienciách. Spoznajte recept na brilantnú masku, ktorá hydratuje aj veľmi suchú pleť.

Prírodná kozmetika je založená na nerafinovaných olejoch a rastlinných extraktoch. Väčšina z nich má naozaj jednoduché, málo zložkové zloženie. To neznamená, že nie sú účinné.

Vďaka vysokému obsahu rastlinných olejov podporujú hydrolipidovú bariéru a hydratujú pokožku.

Čoraz viac ľudí sa vzdáva konvenčnej starostlivosti v prospech starostlivosti prírodnej. Chceme vedieť, čo si dávame na pokožku a tvár.

Nespornou výhodou vedomej starostlivosti o pleť je fakt, že niektoré kozmetické prípravky si vieme pripraviť aj sam . Spoznajte recept na skvelú pleťovú masku, vďaka ktorej bude vaša pokožka jemná, hladká a hydratovaná.

Med – podceňovaná zložka kozmetiky

Med je prírodný potravinový produkt, ktorý sa nikdy nepokazí. Najstarší známy med bol nájdený v egyptskej hrobke a... bol stále jedlý. Ak je správne skladovaný, môže zostať na polici roky.

Všetci vieme, že je to nemožné, pretože sladký nektár je tak lahodný, že nevydrží dlho. Môžete ho pridať do čaju, kávy, omáčky alebo koláča. V jesennej a zimnej sezóne zmizne za pár okamihov.

Med obsahuje množstvo cenných vitamínov a minerálov. Je zdrojom cenných enzýmov a antioxidantov, ktoré vyživia telo a...pokožku. Med sa používa aj v kozmetickom priemysle.

Enzýmy jemne odlupujú starú epidermu a antioxidanty spomaľujú proces starnutia.

Je zložkou mnohých krémov a dokonca aj vlasových kondicionérov, pretože med je prírodné zvlhčovadlo a zvlhčovadlá sú skupinou produktov s hydratačnými vlastnosťami.

Domáca maska ​​s medom

Med môžete použiť na prípravu domácej masky, ktorá odlupuje epidermis, navracia pokožke hebkosť a žiarivosť.

Toto je banketová maska​​, ktorá dobre poslúži pred veľkou udalosťou. Ľudia so suchou a dehydrovanou pokožkou by ho mali používať pravidelne.

Príprava takejto masky je veľmi jednoduchá. Potrebujete tri ingrediencie – jogurt, med a nerafinovaný olej na starostlivosť o pleť (napr. konopný olej, sladký mandľový olej, slivkový olej).

Zmiešajte lyžicu medu, lyžicu jogurtu a pol lyžičky oleja. Pripravenú zmes naneste na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť 15 minút.

Po uplynutí tejto doby zmyte teplou vodou a naneste mlieko alebo krém na pokožku. Pokožka bude jemná, hydratovaná a vyživená.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!