Čistenie okien je mimoriadne dôležitým procesom udržiavania čistoty vo vašej domácnosti. Len zriedka je možné vyleštiť okná bez šmúh a kvapiek a čistiace prostriedky, ktoré používame, zlyhávajú. Táto metóda je však oveľa lepšia ako ostatné.

Reklamy

Čisté okná a okenné rámy uľahčujú prenikanie slnečného svetla do našich izieb a my vidíme všetko, čo sa deje vonku. Vyleštené okná a čisté rámy vytvárajú ilúziu čistého domu, čo je presne to, čo chceme.

Umývanie okien štandardnými prostriedkami, ktoré na ich povrchu iba rozmazávajú špinu, je mimoriadne náročné a strácame energiu a trpezlivosť. Domáce triky budú na tento účel oveľa lepšie.

Ako umývať okná?

Každý, kto videl špinavé okná a zažltnuté okenné rámy vie, o čom hovoríme. Celý proces je časovo mimoriadne náročný a nikto nemá dostatok trpezlivosti na niekoľkohodinové leštenie okien.

Veľmi často prídu na rad chemikálie určené na čistenie skiel a okien a tie nezaberajú. Neodstraňujú nečistoty a usadeniny , ale spôsobujú len nevzhľadné šmuhy. Potom naše okná vyzerajú horšie ako pred umývaním, hneváme sa a odrádza nás to.

Tento proces čistenia nikam nevedie a na udržanie čistých okien nepotrebujeme drahé prípravky. Všetko potrebné na ich čistenie máme po ruke. Na čistenie okien použite plastovú lopatku, pančuchy alebo silonky a domácu čistiacu zmes , ktorú pripravíte za pár minút.

Domáci recept na okná bez šmúh

Najprv si pripravte domácu zmes na čistenie okien. Budete potrebovať 1/2 šálky octu , 500 ml vody, 1 čajovú lyžičku prostriedku na umývanie riadu , ale aj šťavu z polovice citróna a pár kvapiek glycerínu.

Namiesto toho bude rovnako dobre fungovať aviváž alebo kvapalina do ostrekovačov. Všetky ingrediencie dôkladne premiešajte a potom nalejte do rozprašovača. Až teraz s ním môžeme začať umývať okná.

Stačí nastriekať tekutinu na špinavé okná a potom ich začať umývať ako obvykle (pomocou handričky). V druhom kroku budete potrebovať lopatku, respektíve gumičku na jej konci, ktorá poslúži ako profesionálna stierka.

Plynulými pohybmi odstráňte z okien prebytočnú tekutinu a až potom siahnite po nylonových pančuchách . Ich materiál dokonale vyleští okná, ktoré začnú pripomínať zrkadlo. Vďaka týmto metódam zostanú vaše okná čisté po dlhú dobu!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!