Pestujete pivonky? Ak áno, tento recept sa vám bude hodiť, pretože si vypestujete pivonky s naozaj krásnymi a obrovskými kvetmi!

Reklamy

Len málo kvitnúcich kríkov sa krásou vyrovná pivonkám. Šťavnaté a jemné ružové guľôčky pripevnené na výhonkoch, popri úžasne rozprestretých, jemných ako lupienky hmly usporiadané v nespočetných vrstvách, sú dokonalou ozdobou každého dvora či záhrady.

Aby ste mali zdravé a krásne kvetenstvo, je potrebné pohnojiť aj pivonky! Prvé výhonky pivoniek sú viditeľné po roztopení snehu.

S podporou preto nemusíte dlho čakať. Akonáhle si všimnete, že krík vychádza zo zeme, začnite hnojiť!

Samozrejmosťou sú hotové hnojivá určené špeciálne pre pivonky. Existujú však aj účinné domáce alternatívy chemických prípravkov a práve tento recept na prírodné hnojivo pre pivónie pre vás dnes máme.

Hnojenie pivoniek kvasinkami je účinné a osvedčené hnojivo.

Potrebujete 1 liter vody, 2 polievkové lyžice cukru a 11 g obyčajného suchého droždia. Suroviny zmiešame a necháme 24 hodín odstáť. Potom tekutinu rozrieďte s 9 litrami vody a zalejte ňou pivónie.

Hnojenie pivoniek na jar je veľmi dôležite pre ich rast. Práve to rozhoduje o tom, či sa rastlina premení na bujne kvitnúci ker, alebo uvoľní len pár púčikov.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!