Umývanie podlahy je jednou z povinných etáp čistenia, ktorou sa končí mnohohodinový boj s prachom a nečistotami. Umývanie sa zdá byť jednoduché, no pamätajte, že ak to neurobíte správne, podlaha sa vám bude zdať ešte špinavšia ako predtým.

Reklamy

Čistenie podláh je jedným z  kľúčových prvkov procesu čistenia. Na tento účel zvyčajne používame vedro s vodou, saponáty a tradičný mop.

Internetová užívateľka sa rozhodla podeliť o svoj inovatívny prístup k čisteniu podláh, ktorý odstraňuje problém s roznášaním nečistôt na povrchu podlahy.

Utieranie podláh je úloha, ktorú zvyčajne robíme na samom konci našich domácich prác. Je to mimoriadne dôležité, pretože pri čistení zvyšky prachu stúpajú z nábytku a padajú na podlahu a znečisťujú ju.

Efektívne čistenie vám pomôže kontrolovať neporiadok

Na trhu sú dostupné rôzne čistiace prostriedky na čistenie podláh. Tekutiny, oleje a špeciálne spreje si nielen účinne poradia so znečistením, ale dodajú miestnosti príjemnú vôňu.

Bohužiaľ, ich účinnosť môže pokaziť jedna hlúpa chyba. Väčšinou používame mop a vedro s vlažnou vodou a saponátom. Utrieme časť podlahy a mop v tejto vode opláchneme. Ako môžete ľahko vidieť, voda vo vedre sa pomerne rýchlo zašpiní.

Tento trik potrebujete

Ide o jednoduchšiu, ale rovnako účinnú metódu na čisté podlahy. Pripravte si druhé, menšie vedro s čistou, vriacou vodou a saponátom. Vložte ho do väčšieho vedra.

Trikom je namočiť mop do teplej vody, vyžmýkať špinavú vodu do väčšieho vedra a utrieť podlahu. Takto mop zakaždým namočila do čistej vody a následne vypustila do druhej nádrže. Toto riešenie vyzerá geniálne, však?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!