Čo sa stane, keď prestanete nosiť podprsenku? Je zbavenie sa tohto kusu oblečenia zdravé pre vaše prsia?

Publikované: 20 januára 2024Prečítané: 1566Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Čoraz viac žien sa vzdáva nosenia podprsenky. Určite to súvisí s dnešnými trendmi a vplyvom popkultúry na rastúcu spoločnosť. Podprsenka sa stala medzi ľuďmi kontroverznou témou. Je zbavenie sa tohto kusu oblečenia zdravé pre vaše prsia?

Mladé ženy sa už nejaký ten piatok vzdávajú vystužených podprseniek. Ak sa rozhodnú nosiť spodnú bielizeň , nosia jemné čipkované podprsenky, ktoré sú skôr ozdobou ako prvkom, ktorý drží prsia na jednom mieste.

Mnoho ľudí verí, že zbavenie sa podprsenky bude mať v budúcnosti zdravotné následky. Čo na to hovoria lekári a vedci?

Musí každá žena nosiť podprsenku?

Prsia sú časťou tela, ktorú neustále hodnotia ostatní. Ženy s malým poprsím sú urážané a nabádané k plastickej operácii, tie s plnšími postavami sú považované za vulgárne.

Je jasné, aký je názor človeka, no v tomto prípade by nikto nemal súdiť telo iného človeka. Mnoho ľudí (ženy aj muži) verí, že nenosenie podprsenky spôsobuje padnutie prsníkov.

Je to však pravda? Lekári nepochybujú, že ide o mýtus a škodlivý stereotyp. Je pravda, že vekom začínajú ochabovať všetky prsia, no nosenie podprsenky tento proces nijak nespomalí.

Ďalším mýtom je, či spodná bielizeň spôsobuje rakovinu prsníka. Aj tu je tu sa treba zastaviť, pretože neexistujú dôkazy o tom, že by podprsenka mohla nejakým spôsobom ovplyvniť vznik rakoviny prsníka. 

Ženy s veľkými prsiami môžu bojovať s popáleninami alebo odreninami , pretože nekvalitná podprsenka môže takéto rany na koži spôsobiť.

Bez podprsenky – výhody a nevýhody

Podprsenky, ktoré sa zarezávajú do tela, vyčnievajúce drôty a tesnosť v hrudníku, to už zažila každá žena. Podprsenky sú často nástrojom mučenia a ich nosenie sa zdá byť fuška. 

Ak máte malé prsia, nie je potrebné nosiť podprsenku. Iná situácia je pri veľkých prsiach. Vtedy dokáže podprsenka udržať všetko na uzde pomocou kostíc, takže sa necítime nepohodlne a máme väčší rozsah pohybov.

Ak sa teda rozhodnete pre nosenie podprsenky, je potrebné zvoliť kvalitnú spodnú bielizeň , ktorá nebude tlačiť ani obmedzovať v pohybe.

Záverom, nosenie podprsenky je osobná záležitosť. V prípade malých pŕs nie je podprsenka nevyhnutná a pokojne sa jej môžete vzdať bez obáv o svoje zdravie a postavu.

Ženy s  väčšou veľkosťou košíčkov by mali investovať do kvalitnej spodnej bielizne . Podprsenka, ktorá stojí pár eur z akéhokoľvek obchodu, narobí viac škody, ako keby ju nenosila vôbec.

Podprsenka nie je povinná a bez ohľadu na vašu veľkosť sa z jej nosenia môžete kedykoľvek odhlásiť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!