Nelejte vodu s práškom na RADIÁTOR. Vyskúšajte tento trik a účty za VYKUROVANIE sa znížia okamžite!

Publikované: 20 januára 2024Prečítané: 10281Značky: , , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Na mnohých miestach stále klesajú teploty pod nulu. S tým sú samozrejme spojené vysoké náklady na vykurovanie. Existuje však účinný spôsob, ako znížiť svoje účty. S radiátorom musíte urobiť len jednu vec!

Zima je v plnom prúde, a preto teploty vzduchu často klesajú pod nulu. Ak chceme zostať v teple, musíme ich dostatočne vykurovať.

Výsledkom týchto činnosti sú často vysoké poplatky. Existuje však niekoľko účinných spôsobov, ako znížiť účty za kúrenie. Jedným z takýchto úkonov je dôkladné vyčistenie radiátora.

Žiaľ, veľa ľudí na túto činnosť zabúda, no na radiátor sadá prach v rovnakom množstve ako na iných predmetoch či nábytku.

Nie každý si to uvedomuje, ale prach vznášajúci sa vo vzduchu dráždi sliznice, často spôsobuje alergie a môže dokonca viesť k ochoreniam dýchacích ciest. Ako teda môžete čo najefektívnejšie vyčistiť váš radiátor ?

Ako vyčistiť radiátor?

S čistením radiátora je najlepšie začať s odstraňovaním prachu vysávačom. Ďalším krokom by malo byť dôkladné utretie vonkajšej strany radiátora. Najlepšie je to urobiť vlhkou handričkou a prostriedkom na umývanie riadu.

Po dokončení týchto krokov sa musíte zamerať na čistenie vnútrajška radiátora. Budete potrebovať prací prášok a teplú vodu. Po zmiešaní týchto zložiek musíte obsah naliať do nejakej vhodnej nádoby. Najlepšie by bolo, keby to bola fľaša.

Potom umiestnite pod radiátor misku a opatrne prelejte obsah fľaše (t.j. teplú vodu s pracím práškom ) cez radiátor. Naliaty obsah by mal úplne pretiecť do predtým pripravenej misky. Určite tak efektívne vyčistíte vnútro vášho radiátora a navyše ušetríte na účtoch.

Na čistenie radiátora použite sušič vlasov

Existuje ďalšia domáca metóda, ktorá efektívne vyčistí váš radiátor. Ak nemáte alebo nechcete použiť vysávač, skúste použiť fén. Ako čistiť radiátor s fénom?

Je to veľmi jednoduché! Najprv položte pod radiátor vlhčené alebo mokré papierové utierky. Potom zapnite fén na najvyššiu rýchlosť a vyfúkajte prach vo vnútri radiátora.

Nezabudnite však nasmerovať prúd vzduchu z hornej časti radiátora. Ak na to zabudnete, prach bude bohužiaľ zle padať a nezostane na mokrom obrúsku pod radiátorom.

Vďaka tomuto jednoduchému triku sa zbavíte telu škodlivých nečistôt a zabezpečíte efektívnejšiu prevádzku radiátora.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: tiktok

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!