Čistá toaleta BEZ ZÁPACHU: Pomôže vám korenie, ktoré obyčajne pridávate do polievok

Chcete, aby vaša toaleta bola vždy perfektne čistá a bez nepríjemného zápachu? Prebehnite do špajze pre jedno bežne využívané korenie!

Reklamy

Pokiaľ nechcete zbytočne minúť majland v drogérii za čistiace prostriedky plné chémie a chcete, aby vaša toaleta nielen žiarila čistotou, ale aj príjemne voňala, otvorte koreničku s bylinkou, ktorú dávate do omáčok, polievok aj k mäsu.

Je to obyčajný bobkový list, ktorý nie je len výborným dochucovadlom, ale aj prípadným čističom a osviežovačom vzduchu.

Bobkový list tentoraz inak

Je známe, že bobkový list sa už po dlhé stáročia využíva nielen na varenie, ale aj ako skvelá liečivá bylinka. Avšak dá sa zužitkovať aj k čistej a prevoňanej domácnosti.

Máme pre vás niekoľko tipov, ako vďaka tomuto vzácnemu listu môžete mať v perfektnom stave vašu toaletu.

Vhoďte listy do nádržky

Jednou z možností, ako dlhodobo udržiavať čisté wc, je vhodiť niekoľko listov priamo do splachovacej nádržky. Po každom spláchnutí dôjde k dezinfekcii misy, do miestnosti sa zároveň uvoľní príjemná vôňa a vaša toaleta bude stále svieža. Navyše, bobkový list perfektne pohlcuje nepríjemné pachy.

Odvar z bobkového listu

Ďalším spôsobom, ako efektívne využiť bobkový list na čistenie toalety, je použitie výluhu. Do 1 l vody vložte tak 5 až 6 listov, nechajte prejsť niekoľko minút varom a bylinku nechajte vylúhovať až do vychladnutia odvaru. Ten potom použite na umytie celej toalety.

Osviežovač vzduchu

Bobkovým listom môžete veľmi ľahko nahradiť aj predražené osviežovače vzduchu z obchodu. Stačí si z nich vyrobiť zväzok, ktorý zavesíte na toalete do priestoru. Ako bolo spomenuté, nielenže miestnosť vonia, ale zlikviduje aj nežiaduce pachy. Zároveň sa jedná o veľmi príjemnú dekoráciu.

Bylinkové vrecká

Pokiaľ chcete byť kreatívni, môžete bobkovým listom naplniť ozdobné priedušné vrecká, ktoré si vlastnoručne zhotovíte a zavesíte na vhodné miesto na toalete.

Vôňu je možné umocniť pridaním ďalších byliniek, ktoré sú vám príjemné a môžete k nim kvapnúť aj pár kvapiek vonného esenciálneho oleja. S nepríjemnými zápachmi sa tak rozlúčite na pomerne dlhú dobu.

Bobkový list ako vykurovadlo

Veľmi obľúbená je aj metóda našich predkov, ktorí využívali bobkový list ako účinné vykurovadlo. Vložte niekoľko bobkových listov do malej kovovej nádoby, zapáľte ich a nechajte ich iba tlieť.

Dym vydezinfikuje náležitý priestor a dokonale pohltí všetky ťažké pachy. V prípade veľkého dymu tiež riadne vyvetrajte.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

2023-12-28T15:19:04+01:00Tags: , , , , |

Páčil sa Vám tento článok? Zdieľajte ho zo svojimi priateľmi!

Go to Top