Miesto na relax, opaľovanie aj chvíle strávené spoločne s rodinou a priateľmi. Načerpajte inšpiráciu a premeňte váš balkón presne podľa svojich predstáv.

Reklamy

Máte balkón a používate ho len na vešanie bielizne? Alebo ako sklad nepotrebných vecí? Je to ale veľká škoda, pretože každý balkón dokážete so štipkou inšpirácie pretvoriť na útulnú relaxačnú zónu s kúskom prírody

Doprajte si sobotné raňajky a kávu na čerstvom vzduchu. Alebo poseďte večer po práci len tak s pohárom vína a pozorujte hviezdy. Na to, aby ste si oddýchli a vypli na čerstvom vzduchu nepotrebujete nutne veľkú záhradu. Postačí vám aj balkón s pár metrami štvorcovými.

Nebude môj balkón moc malý?

Určite nie! Napriek menším veľkostiam si môžete s neho spraviť útulné oddychové miesto vo vašom štýle, kde môžete počas dlhých letných večeroch čítať knihy, alebo len tak pri pohári dobrého vínka podebatovať s priateľom, manželom alebo dobrou priateľkou.

Aké použiť materiály?

Aby ste mohli na balkóne chodiť aj naboso, použite drevené rošty, ktoré kúpite v predajniach so stavebninami a záhradnými potrebami. Na väčšie zútulnenie skúste položiť farebný koberec alebo tzv. kobercový trávnik, ktorý je vhodný aj do exteriéru.

Na sedenie použite ratanové záhradné kresla, drevené skladacie alebo kovové stoličky s poduškami, malý stolík či skladaciu poličku upevnenú pod parapet alebo zábradlie. Ak ste zvyknutí sušiť bielizeň vonku na balkóne, zvoľte skladací nábytok, ktorý sa jednoducho sklopí a nezavadzia.

Môžem zasadiť aj kvety a bylinky?

Samozrejme, že áno. Na oživenie balkónu vyberajte farebné nádoby na kochlíky. Pri výbere sa zamerajte na veľkosť, materiál, hmotnosť a farbu. Nádoba na kvetiny musí byť odolná voči poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Nie príliš ľahká, aby ju neodfúklo a tiež priťažká, kvôli nosnosti balkónu. Na výber máte hlinené, keramické, kovové, plastové, sklolaminátové, drevené a látkové.

Poďte sa s nami pozrieť na zbierku inšpirácií pre váš čarovný balkón. Dúfame že si vyberiete.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!