Nenechajte si pokaziť náladu sychravým počasím. Radšej využite dary, ktoré nám jesenná príroda ponúka, a pustite sa do výroby nejakej krásnej dekorácie.

Reklamy

Aj keď je jeseň chladná a pochmúrna, je pre veľa ľudí tým najkrajším obdobím roka. Nie je totiž krajší pohľad než na stromy posiate nádherne sýto sfarbenými listami. Magickú jesennú atmosféru si ale nemusíte užívať len vonku. Vďaka dekoráciám si ju ľahko môžete preniesť aj domov.

Využiť môžete takmer všetko, čo vonku nazbierate. Či už sú to opadané lístie, vetvičky stromov a kríkov s listami alebo plody, ale aj úplne holé, gaštany, žalude, orechy, jabĺčka, dule, okrasné tekvice, šľahúne brečtanu alebo napríklad mach. Nádherne vyzerajú aj dekorácie doplnené jesennými kvetmi, ako sú vres alebo chryzantémy.

Výrobu dekorácie zvládne každý

Nezáleží pritom vôbec na tom, ako veľmi zruční ste. Jednoduchšie dekorácie zvládnete vyrobiť behom pár minút. Stačí napríklad len vystlať sklenenú vázu do troch štvrtín machom, dosypať ju gaštanmi alebo žaluďmi a zapichnúť pár vetvičiek s červenými plodmi. Úžasne vyzerajú aj svietniky vyrobené z obyčajných zaváracích pohárov. Okrem nich už potrebujete len lepidlo Herkules a opadané lístie, ktoré nalepíte na steny pohára. Potom už len stačí dovnútra vložiť zapálenú čajovú sviečku.

Inšpirujte sa skvelými nápadmi a pustite sa do jesenného tvorenia ešte dnes.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com