Koniec roka už je za dverami a nás čaká príprava obľúbených chlebíčkov a jednohubiek. Prekvapte tento rok svojich blízkych či priateľov vynikajúcim pohostením, nad ktorým bude zrak prechádzať. Inšpiráciu, ako na to, nájdete v našej veľkej fotogalérii.

Reklamy

Natrieť nakrájaný rožok nátierkou a „dozdobiť“ ho kolieskom kyslej uhorky alebo kúskom sterilizovanej kapie nie je žiadna veda. Aj jednohubky alebo chlebíčky ale môžu vyzerať ako malé umelecké diela, pri pohľade na ktoré sa každému v puse začnú zbiehať sliny. Nemusíte byť práve vyštudovaný šéfkuchár, aby ste také pohostenie sami prichystali doma. Stačí len popustiť uzdu fantázii a zapojiť kreativitu.

Jednohubky na Silvestra: Použite vianočné vykrajovače

Vezmite si aj počas silvestrovských príprav na pomoc napríklad vykrajovače, ktoré ste použili pri pečení vianočných cukroviniek, a namiesto rožkov použite toastový chlieb. Skvele budú vyzerať hviezdičky, stromčeky, ale aj zvončeky a iné.

Zúfať nemusíte, ani pokiaľ ste zabudli kúpiť veku alebo sa na vás už nedostali rožky. Použiť môžete rôzne krekry, ale napríklad aj upečené štvorčeky z lístkového cesta alebo napríklad malé lievančeky, ktoré skvele chutia s kaviárom či údeným lososom. Úspech zožnete aj s miniatúrnymi verziami pizze, väčšiu spoločnosť ocenia párkové hviezdy z lístkového cesta alebo brioškový stromček plnený syrom.

Bez pečiva: plnené datle, guličky alebo uhorka

A pokiaľ máte pocit, že pečiva už bolo za celé sviatky dosť, namažte nátierky napríklad na kolieska šalátovej uhorky. Báječne chutia aj datle naplnené čerstvým smotanovým syrom, či už kozím, alebo kravským.

Ten môžete použiť aj na prípravu vynikajúcich slaných guličiek. Doprostred dajte hroznové víno, cherry paradajky alebo olivy a hotové guličky obaľte v mletých mandliach, orechoch, korení či sekaných bylinkách. A máte skvelé silvestrovské pohostenie.

Inšpirujte sa

Nemusíte vymýšľať nové nátierky alebo kombinácie. Pohrajte sa namiesto toho so svojou fantáziou. Množstvo inšpirácie nájdete vo fotogalérií nižšie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com