Spojte príjemné s užitočným, vyrazte na príjemnú jesennú prechádzku a nazbierajte popadané žalude, z ktorých si doma môžete vyrobiť zaujímavé jesenné dekorácie.

Reklamy

Do vrecúšku naberajte ako celé žalude, tak aj zvlášť čiapočky a zvlášť samotnej plody. Využijete úplne všetko. Či už si zvolíte zložitejší veniec, alebo ich len tak nasypete do vázy, vždy budú pôsobiť úžasne. Žaluď je totiž sám o sebe nádherný.

Jednoduchý svietnik

Nie je nič romantickejšie než horiaci oheň na stole. Takýto originálny jesenný svietnik vytvoríte behom chvíle. Do ruky si vezmite dekoratívny podnos, na ktorý rozmiestnite silné a vysoké sviece podľa vašej fantázie. Pre lepší výsledok zvoľte biele, alebo svetlé farby vosku. Sviečky potom jednoducho Obsyp pripravenými, celými žaluďmi, ktoré môžete ponechať v prirodzenej farbe, alebo ich môžete nafarbiť farbou.

Veniec zo žaluďov

Ďalšou štýlovou dekoráciou je veniec vyrobený zo žaluďov. Vence sa na dvere hodia po celý rok a aj na jeseň dvere skrášľujeme jesenným tematickým výtvorom. Vyrobte si niečo originálnejšie, než čo majú ostatní a zamerajte sa na veniec zo žaluďov.

Stačí si zaobstarať polystyrénový alebo prútený veniec, ktorý nám poslúži ako konštrukcia. Na veniec lepíme pomocou tavnej pištole žalude asymetricky a vôbec nevadí, ak budú cez seba. Veniec môžeme nechať iba zo žaluďov, alebo ho doplniť machom, vetvičkami či inými jesennými plodmi.

Na veniec nakoniec pripevníme prírodnú mašľu a zavesíme na vchodové dvere.

A tu to nekončí…

Či už žaluď celý, alebo len jeho čiapočky, majú skvelý predpoklad stať sa nádhernou dekoráciou pre váš domov. Stačí iba dobrý nápad, niekoľko nástrojov a je na svete. Inšpirujte sa aj ďalšími skvelými nápadmi v našej galérií a pustite sa do jesenného tvorenia ešte dnes.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com