Rady v otázkach každodenného života sú takmer vždy užitočné. Ľudia zhromažďujú veľa skúseností pri robení najjednoduchších až po najkomplikovanejšie veci. Tieto zmenia váš pohľad na úplne bežné veci.

Reklamy

Tu je 20 nevyhnutných užitočných tipov pre každodenný život, s ktorými sme sa stretli. Zaručia, že únavné každodenné problémy vám nepokazia fantastickú náladu!

Spraviť mäso ešte chutnejšie

Niektoré z najchutnejších jedál, ktoré sa pripravujú, sa dajú pripraviť aj s mletým mäsom. Ak ho budete čo i len trochu marinovať, bude chutiť oveľa lepšie!

Ako sa zbaviť bolesti v krku

Ak pijete horúce mlieko s kardamónom, akýkoľvek zápal a bolestivosť v krku zmiznú oveľa rýchlejšie.

Ľahké založenie ohňa

Ak potrebujete rýchlo zapáliť táborák, nezabudnite, že môžete použiť zemiakové lupienky. Horia lepšie ako ktorákoľvek špeciálne vyrobená kvapalina alebo tuhý podpaľovač a pracujú, aj keď je palivové drevo vlhké!

Rýchlo sa upokojte

Ak sa potrebujete veľmi rýchlo upokojiť, stlačte palcom na tri sekundy kožnú škvrnu medzi nosom a perami. To vám môže pomôcť, aj keď si myslíte, že sa nervovo zrútite!

Varenie zemiakov rýchlejšie

Zemiaky sa uvaria rýchlejšie, ak do kastróla pridáte trochu masla.

Viete ktoré vajíčka sú čerstvé?

Je to jednoduché – ak vložíte vajíčko do studenej vody, aby bolo úplne ponorené, čerstvé vajce klesne na dno. Tie staršie, vyplávajú na povrch.

Pri pečení skúste nahradiť vajíčka banánom

Pri príprave cesta na sušienky alebo koláč môžete vajcia nahradiť banánmi. Polovica banánu sa rovná zhruba jednému vajcu.

Odstránenie lepidla zo skla

Odstránenie škvrny od lepidla zo skla je možné vykonať pomocou bežného rastlinného oleja. Stačí natrieť trochu oleja na postihnuté miesto, nechať pôsobiť desať minút, potom utrieť papierovou utierkou.

Rýchlejšie varenie fazule a strukovín

Zabudli ste namočiť fazuľu alebo hrášok? Varte ich v nesolenej vode a každých 7 – 10 minút pridajte polievkovú lyžicu studenej vody. Takto budú pripravené bez akýchkoľvek problémov.

Atrament alebo škvrny od farby na odeve

Acetón pomôže s týmto problémom. Je potrebné naniesť ho na postihnuté miesto, potom ho pretrieť liehom.

Čo urobiť z rozbitým vajíčkom?

 V skutočnosti stále môžete využiť rozbité vajíčko. Stačí ho uvariť ako obvykle a potom ho môžete použiť na šaláty alebo sendviče.

Rýchle vysušenie topánok

Zahrejte topánku napríklad fénom, do ponožky nasypte soľ a vložte do vlhkej topánky. Ak vlhkosť nezmizne úplne, použite novú.

Varenie mlieka

Mlieko zaručene rýchlejšie zovrie, ak do neho pridáte štipku cukru.

Jednoduchý spôsob, ako nastrúhať syr

Skôr ako sa pokúsite nastrúhať tvrdý syr, natrite na strúhadlo trochu rastlinného oleja. Syr sa nezlepí a samotné strúhadlo sa ľahšie umyje!

Nepríjemný zápach v kuchyni

Zbaviť sa zápachu v kuchyni je ľahké. Nalejte jednu lyžicu obyčajného octu do panvice a zohrievajte, kým sa neodparí.

Opätovné použitie vysušeného citróna

Citrón, ktorý začína vysychať, je možné ľahko vrátiť do pôvodnej sviežosti. Stačí ho nechať pár hodín v miske s vodou.

Roztiahnutie nových topánok

Existuje naozaj perfektný trik, ako si obuť nové topánky, ktoré vás tlačia. Obujte si hrubé ponožky a potom topánky natiahnite na nohy. Ohrievajte topánky sušičom vlasov asi 10 minút.

Ako sa zbaviť bolesti hlavy

Bolesť pulzujúcej bolesti hlavy môžete zmierniť, ak si na čelo priložíte plátok citróna. Znie to šialene, ale verte nám, aróma citrusového ovocia vás dokáže skutočne upokojiť!

Ako pozbierať kúsky skla

Pomocou plastelíny môžete zhromaždiť aj tie najmenšie kúsky rozbitého skla.

Ochráňte displej vášho telefónu

Obrazovka vášho telefónu sa môže veľmi rýchlo poškriabať, ak ho nezakryjete ochrannou fóliou. Naneste trochu zubnej pasty na handričku a potom ju opatrne vtierajte do škrabancov. Odstráňte zvyšky zubnej pasty a utrite obrazovku suchou.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!