Mám dojem, že prostriedok na umývanie riadu z obchodu si so zložitejšími škvrnami neporadí! Stačí však niekoľko drobností a môj saponát je oveľa účinnejší!

Reklamy

Bohužiaľ, niektoré čistiace prostriedky nie sú schopné odstrániť pripálené alebo zaschnuté jedlo, preto sa oplatí upgradovať prostriedok na umývanie riadu.

Máme pre vás skvelý nápad na úpravu najlacnejšieho prostriedku na umývanie riadu z obchodu.

Stačí pridať pár ingrediencií a mierne rozriediť, aby sa z jednej fľaše stali dve, ktoré sú účinnejšie a poradia si s akoukoľvek nečistotou. Nižšie nájdete podrobné pokyny, ako na to.

Vylepšená verzia prostriedku na umývanie riadu

Umývanie riadu je práca, ktorú nemá rád nikto. Musíte si namočiť ruky, vydrhnúť a dotknúť sa zvyškov jedla, ktoré sa hromadia v odtoku.

Okrem toho máme často problémy so saponátom, ktorý neumyje riad a treba ho neustále dopĺňať, aby sme sa zbavili nečistôt. Na internete však začal kolovať jeden šikovný trik na zlepšenie saponátu. 

Mnoho ľudí už nasledovalo tento príklad a upravili si prostriedky na umývanie riadu.

Ako si vyrobiť domáce mydlo na riad? Začnite prípravou potrebných ingrediencií: fľaša prostriedku na umývanie riadu z obchodu, 2 šálky vody, dve polievkové lyžice soli a polievková lyžica sódy bikarbóny.

Keď už máte všetko po ruke, je čas zahrať sa na mladého chemika. Začnite naliatím saponátu do veľkej misy. Potom nalejte do prázdnej fľaše vodu, pretrepte a nalejte do misy so saponátom.

Pridajte sódu bikarbónu a tekutinu dôkladne premiešajte. Nakoniec pridáme dve polievkové lyžice soli a tekutinu prelejeme do dvoch menších fliaš. Čistiaci prostriedok je pripravený na použitie!

Prostriedok na umývanie riadu bude užitočný v mnohých situáciách

Aj keď je samotná kvapalina určená na čistenie špinavého riadu, neznamená to, že sa nedá použiť aj na iné povrchy.

Skvele nahradí tekutý čistiaci prostriedok na podlahy a ak ho zmiešate s vodou, bude sa vám hodiť na čistenie okien a skiel. 

Je dôležité pridať veľa vody, aby tekutina nepenila. Prací prostriedok má vlastnosti odstraňujúce mastnotu, preto sa ho oplatí rozotrieť na mastné škvrny na oblečení, ktoré nechcete ošetrovať žiadnym pracím prostriedkom.

Tekutina z vyššie uvedeného receptu bude ešte účinnejšia, ba čo viac, z jednej malej fľaštičky sú dve, takže veľa ušetríme a nemusíme sa báť, že sa nám náhle minie prací prostriedok. Tento trik určite vyskúšajte a dajte mi vedieť, ako tekutina funguje.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!