Práčku by sme jednoznačne mali udržiavať v čistote. Dôkladne by sme ju tak mali vyčistiť aspoň raz za mesiac. Pokiaľ ale neviete, ako správne na to, môžete dokonca práčku zlým čistením skôr poškodiť, než jej predĺžiť životnosť.

Reklamy

My vám preto dnes ukážeme niekoľko dôležitých rád, ktoré sú naozaj dobré a výsledok vás milo prekvapí. Ide o triky, ktoré Vám uľahčia prácu a zachránia práčku. Vyskúšajte ich ešte dnes, budete milo prekvapení.

Tipy na čistenie práčky


1.Predchádzajte vlhkosti tým, že necháte dvere práčky vždy otvorené, keď práčka doperie.

2. Venujte pozornosť čisteniu tesniacich gúm. Drží sa za nimi veľa zapáchajúcich nečistôt. Najlepšie bude, keď miesta za gumou vyčistíte jedlou sódou. Naneste si čistiaci prostriedok na čistú špongiu, gumu potiahnite smerom k sebe a nečistoty vytrite. Potom proces opakujte s čistou vodou.

3. Vodný kameň je možné z bubna a vykurovacieho telesa našej práčky odstrániť veľmi jednoduchým, ale účinným spôsobom. A dokonca takým, ktorý šetrí naše peňaženky.

Vodný kameň sa najčastejšie skladá z uhličitanu vápenatého a horečnatého. Proti nemu musia byť použité organické alebo anorganické kyseliny. Tieto typy kyselín sa nachádzajú v každej domácnosti. Pomôže vám ocot alebo kyselina citrónová. Najjednoduchší spôsob použitia kyseliny citrónovej je nasledovné. Budete potrebovať 1-6 balenia kyseliny citrónovej. Množstvo kyseliny citrónovej závisí od objemu náplne práčky a stupni znečistenia. Naplňte kyselinou dávkovač prášku a pustite práčku na najdlhší program s najvyššou teplotou.

4. Pomocou octu a jedlej sódy vyčistite aj zásuvku na prášok a aviváž. Dajte si dávkovač do umývadla a vyčistite zmesou. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Potom opláchnite teplou vodou. Vytrite dosucha.

5. Ak je filter silne znečistený, stroj nebude môcť časom vypustiť vodu, takže voda bude cestovať iným smerom a vytekať kamkoľvek. Čistenie filtra práčky je našťastie veľmi jednoduchá úloha.

Otvorte kryt filtra práčky. Zvyčajne sa nachádza na spodnej časti práčky. Pred odstránením krytu filtra položte na podlahu uterák alebo malú nádobu na odtokovú vodu.

Odskrutkujte kryt filtra proti smeru hodinových ručičiek a odstráňte z otvoru všetky nahromadené nečistoty: mince, vlasy, vlasy, špáradlá a tisíce ďalších drobností. Vyčistite otvor, potom ho zatvorte dozadu a zatvorte kryciu dosku.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: bidista.com