Máte doma špinavý matrac? Neviete ako sa zbaviť škvŕn a zápachu? Dnes si spoločne predstavíme veľmi jednoduchý spôsob, ako sa práve škvŕn, baktérií aj zápachu zbaviť.

Reklamy

Je to užitočný spôsob, ako rýchlo a dôkladne vyčistite vaše matrace. Nepríjemne incidenty sa doma stávajú, hlavne ak sú v dome malé deti alebo zvieratá. Vďaka minimálnej príprave môžete odstrániť z matraca škvrny od moču, krvi alebo vína iba v 3 krokoch

Opakujte postup raz za mesiac, aby bol matrac priebežne čistý. Výsledok vás milo prekvapí. Táto zmes z domácich ingrediencií je geniálna. Toto čistenie si obľúbite a už nikdy nebudete matrac čistiť inak.

Budete potrebovať:

  • 5ml 3% peroxidu vodíka
  • 3 lyžice jedlej sódy
  • kvapka tekutého mydla alebo prostriedku na umývanie riadov

A takto si ho pripravíte

Vytvorte zmes tesne pred čistiacim procesom, takto je to najúčinnejšie.

V rozprašovači zmiešajte sódu a peroxid. Keď sa sóda rozpustí, pridajte mydlo alebo saponát. Pretrepte, nastriekajte zmes na škvrny a nechajte pôsobiť zhruba 10 minút.

Môžete zapnúť ventilátor alebo ohrievač a nasmerovať prúd vzduchu na škvrny, aby všetko rýchlejšie uschlo. Dobrým pomocníkom vám môže byť v tomto prípade aj fén

Po uplynutí tejto doby vysajte z matraca zbytok zmesi. Matrac bude opäť čistý a bez zápachov – ako nový.

Pravidelné čistenie matraca je zárukou sviežosti v dome. Tento postup môžete opakovať pri každej výmene bielizne, nezabudnite však matrac vždy povysávať. Tento čistiaci prostriedok si hravo poradí aj z inými škvrnami v domácnosti, vyskúšajte to!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: ok.ru