Táto rastlina VYČISTÍ vzduch a zlepšuje kvalitu SPÁNKU. Máte aj vy doma v črepníku malý POKLAD?

Publikované: 29 januára 2024Prečítané: 414Značky: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Relaxačný kúpeľ, harmančekový nálev, upokojujúca vôňa esenciálneho oleja, meditácia – mnoho spôsobov, ktoré vám pomôžu zaspať a zlepšiť kvalitu spánku. Vedeli ste však, že rastliny majú významný vplyv aj na našu pohodu a celkové zdravie? 

Relaxačný kúpeľ, harmančekový nálev, upokojujúca vôňa esenciálneho oleja, meditácia – mnoho spôsobov, ktoré vám pomôžu zaspať a zlepšiť kvalitu spánku. Vedeli ste však, že rastliny majú významný vplyv aj na našu pohodu a celkové zdravie? 

Mať rastliny v črepníkoch v domácnosti má množstvo výhod. Čistia vzduch, absorbujú oxid uhličitý a odstraňujú toxíny. Okrem toho sú dekoratívnym prvkom interiéru, ktorý mu dodáva svieži a prirodzený charakter.

Čo keby sme vám povedali, že existuje rastlina, ktorá vám pomôže k dobrému spánku? Jej charakteristickým znakom je schopnosť zlepšiť kvalitu spánku vďaka bielym, intenzívne voňajúcim kvetom.

Prírodný prostriedok na zlepšenie spánku

Čo je to za čarovnú rastlinu, ktorá nielen čistí životné prostredie, ale zlepšuje aj kvalitu nášho spánku? Je to krásna gardénia, vždyzelený ker z Južnej Afriky a Ázie.

Vyniká bielymi okvetnými lístkami, lesklými zelenými listami a elegantnými kvetmi s vôňou pripomínajúcou jazmín.

Mať doma gardéniu je nielen zdravé vďaka jej schopnosti absorbovať CO2, ale aj prospešné pre kvalitu nášho spánku. Jej jedinečná vôňa mihnutím oka eliminuje úzkosť a stres. Pestovanie však môže byť výzvou a vyžaduje si špecifické podmienky a starostlivú starostlivosť.

Ako sa starať o gardéniu?

Aby ste si užili všetky výhody gardénie, je dôležité umiestniť ju na svetlé miesto, ale nie na priame slnečné svetlo. Tiež by ste sa mali vyhýbať tesnej blízkosti zdrojov tepla, ako sú radiátory, aby nedošlo k jej vysychaniu. Gardenia potrebuje kyslú pôdu a teplotu nie nižšiu ako 10°C.

Polievanie? Na jar a v lete pravidelne, ale opatrne. V prípade potreby až dvakrát týždenne. Okrem toho sa oplatí postriekať listy vodou. Počas chladnejších mesiacov s opätovným zalievaním počkáme, kým pôda do polovice vyschne. Voda by mala mať izbovú teplotu a nemala by obsahovať vápnik.

Ďalšie rastliny, ktoré podporujú spánok

Okrem gardénie existuje mnoho ďalších rastlín, ktoré majú priaznivý vplyv na spánok:

  • Lopatkovec
  • Levanduľa
  • Aloe
  • Palma zlatá
  • Sansevieria

Gardénia, považovaná za jednu z najkrajších izbových rastlín, je neoceniteľnou podporou v boji proti nespavosti. Podľa nemeckých výskumov je tento ker pri zmierňovaní úzkosti a stresu ešte účinnejší ako Valium!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!