V dreze sa hromadí množstvo nečistôt, ako sú zvyšky jedla, kávová usadenina a mastnota. Postupom času sa začnú hromadiť v odtoku, čo môže viesť k upchatiu umývadla.

Reklamy

Môžete sa však tomu vyhnúť. Všetko, čo potrebujete, už máte doma.

Nečistoty, mastnota, čiastočky jedla – to všetko sa hromadí v odtoku. Po určitom čase môže začať vydávať nepríjemný zápach. Je to znamenie, že sa do potrubia dostali nečistoty, čo môže viesť k upchatiu odtoku.

Aby ste tomu zabránili, nemusíte kupovať silné a drahé chemikálie. Stačí naliať jeden prípravok do odpoadu a zabudnete na upchatý odtok či nepríjemný zápach. Čo je to za produkt? Ako sa to používa?

Vďaka tomuto domácemu triku zabudnete na upchatý drez

Väčšina drezov je vybavená špeciálnym sitkom, ktoré zadržiava nečistoty, čím zabraňuje upchávaniu odtoku. Tento prvok pôsobí preventívne, no nezadržiava rozdrvené potraviny ani zvyšky tuku.

Po určitom čase sa z odtoku môže začať objavovať nepríjemný zápach. To znamená, že nečistoty sa dostali do potrubia a začínajú sa rozkladať.

Dá sa tomu zabrániť. Stačí pravidelne čistiť potrubie pod umývadlom. Potrebný produkt už máte doma. Je to prášok do pečiva.

Obal nasypte do odtoku a zalejte pohárom vriacej vody. Počkajte 10 minút a potom zalejte litrom vlažnej vody. Prášok do pečiva uvoľní potrubie a  odstráni nečistoty . Opakujte kúru raz týždenne a zabudnete na upchaté umývadlo.

Zmiešajte s octom. Inštalatér už nebude potrebný

Všimli ste si, že voda netečie do potrubia? To je znak toho, že sa už je drez upchatý. V takejto situácii by väčšina z nás siahla po telefóne, aby zavolala inštalatéra .

Môžete ušetriť peniaze výrobou domáceho čističa odtokov. Potrebujete dve ingrediencie – sódu bikarbónu a ocot.

Začnite zvarením pohára octu. Keď začne vrieť, vypnite kanvivcu a siahnite po sóde bikarbóne . Do odtoku nasypte 100 g sódy bikarbóny a zalejte horúcim octom .

Pena začne vychádzať zvnútra, keď tieto dve zložky vstúpia do vzájomnej chemickej reakcie. Počkajte 15 minút. Po pätnástich minútach naplňte odtok vlažnou vodou. Po upchatom umývadle by nemali zostať žiadne stopy.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!