Žiak 5. ročníka dokáže tento príklad vyriešiť za menej ako minútu. Dospelý tápajú po výsledku. Viete, aké je riešenie?

Publikované: 29 januára 2024Prečítané: 1015Značky: , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Matematické hádanky, rovnice a hlavolamy nás môžu skutočne potrápiť a nechať nás bez slov. To nie je prekvapujúce, keď naše mozgové bunky pravidelne netrénujeme a čakáme len na hotové odpovede.

Táto matematická rovnica spôsobuje veľa emócií medzi používateľmi internetu, ktorí sa snažia dať správny výsledok. Už viete, kde začať počítať?

Matematika bola dlhé roky držaná nielen ako kráľovná vied, ale aj ako dosť náročná oblasť. Málokto si ľahko poradí s  operáciami a rovnicami, ktoré sú ako mínové pole.

Najčastejšie dávame nesprávne odpovede a strácame čas a energiu dohadovaním sa o výsledku, ktorý vôbec nie je správny.

Táto rovnica nie je taká ťažká, ako vyzerá, keď si spomeniete na niekoľko dôležitých matematických pravidiel .

Ako zistíte túto matematickú rovnicu?

Zrejme sa už pozorne pozeráte na čísla, ktoré na prvý pohľad nevyzerajú veľmi prívetivo. Negatívny postoj k činom vám to určite nepomôže správne vyriešiť a ak budete na seba vyvíjať tlak, budete len plytvať energiou a časom.

Musíte vedieť, že od problémov vás zachránia len výpočty, logické myslenie a dávka vedomostí zo školy. Na tieto dôležité pravidlá, ktoré sa rokmi vytratili, si, žiaľ, málokto pamätá. Dobre si premyslite, čo by ste mali urobiť ako prvé.

Mnoho ľudí odpovedá bez váhania a najčastejšie je to číslo 7 alebo 28 , ktoré nie sú správne.

Toto je jediný spôsob, ako vypočítať túto zložitú rovnicu

Stratégia zľava doprava v tomto prípade nepomôže, iba vás zmätie a stratíte čas. Oveľa lepšie bude ak sa trochu zamyslíte nad správnym poradím vykonávania matematických operácií.

Každý z nás sa to naučil v škole a je to základ, vďaka ktorému pre vás žiadna rovnica nebude strašidelná. Pamätáte si, ako to znelo?

V tejto rovnici nie sú žiadne zátvorky, takže sa v matematickom boji nedostanú do popredia .

Treba hľadať ďalej a pravidlá uprednostňujú násobenie a delenie, a to je obzvlášť dôležité. Začneme výpočty zľava doprava a získame : 5 + 18 ÷ 3 + 6 = ?, čo vyzerá oveľa lepšie!

Keďže v ďalšom kroku musíme deliť, naša rovnica bude veľmi jednoduchá : 5 + 6 + 6 = ?, takže s jej riešením asi nebude mať nikto väčší problém. Správny výsledok je 17 a nie je predmetom diskusie!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!