V poslednom čase bolo trendom kuchynské a obývacie priestory prepájať. Teraz sa ale zase ľudia začínajú vracať k samostatným jedálňam. V nich si totiž môžete vychutnať nielen dobré jedlo, ale predovšetkým spoločné chvíle s celou rodinou pri jednom stole.

Reklamy

V Taliansku, Francúzsku, Španielsku, ale aj mnohých ďalších krajinách sveta ľudia dobre vedia, aké dôležité je spoločné stolovanie. Jedáleň je tam srdcom každého domu. Celá široká rodina sa aspoň raz denne zíde pri večeri, cez víkend a sviatky si potom užívajú aj spoločné raňajky a obedy.

Žiadny stres, len pokoj, pohoda a dobré jedlo, počas ktorého sa všetci rozprávajú. V tom sa líšia od nás, ktorí sme boli vychovaní v tom, že pri jedle sa nehovorí. Práve tieto spoločné okamihy ale rodinu stmeľujú.

Aj preto je fajn, že samostatné jedálne znova začínajú byť v kurze. Samozrejme, že v malom panelákovom byte ťažko vyhradíte jednu z miestností len na tieto účely a buď máte jedálenský kút v obývačke, alebo v kuchyni. Pokiaľ ale tú možnosť máte, určite neváhajte.

A ak nie, skúste si aspoň niekde vytvoriť jedálenský kút oddelený napríklad paravánom, posuvnými dverami, presklennou stenou a podobne. Chýbať nemôže priestranný stabilný stôl, ktorý ale pokojne môže byť rozkladací. Na tvare nezáleží.

Pre vašu inšpiráciu sme našli cez štyridsať tých najkrajších jedální z celého sveta. Pokochajte sa!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com