Kuchynku so sporákom, rúrou a drezom na riad túži mať väčšina dievčatiek a dokonca aj zastúp chlapcov. Zoženiete ju síce v každom hračkárstve. Pokiaľ ale máte radi originalitu, môžete takú kuchynku vyrobiť doma zo starého nábytku alebo napríklad z kartónu.

Reklamy

Hoci ponuka obchodov je skutočne pestrá – na výber sú kuchynky, ktoré vyzerajú ako skutočné a niekedy majú dokonca aj tečúcu vodu – stále viac rodičov dáva prednosť vlastnoručnej výrobe. Skúste to aj vy! Stačí len zobrať odvahu, zapojiť fantáziu, zohnať potrebné veci, nájsť si čas a môžete sa do toho pustiť. Sami uvidíte, že výsledok bude oveľa lepší, než ste čakali.

Ako vyrobiť kuchynku zo starého nábytku

Na výrobu kuchynky budete potrebovať nejaký vhodný kus starého nábytku. Najčastejšie sa používajú nočné stolíky, využiť ale môžete aj rôzne komody, skrinky, kus obývačkovej steny alebo napríklad botník. Potom už len stačí premyslieť si a najlepšie na papier navrhnúť budúci vzhľad kuchynky a môžete začať tvoriť.

Nezaobídete sa samozrejme bez poriadneho náradia, ako sú brúska, píla a skrutkovače. Počítajte aj s tým, že budete najskôr potrebovať aj nejakú dosku z preglejky na budúce dvierka rúry, mikrovlnky, chladničky. A tiež pánty k nim, aby sa mohli otvárať. Chcete predsa, aby táto kuchynka vyzerala a fungovala ako skutočná.

Drez nahradí nerezová miska, pri voľbe ďalších častí kuchynky použite vlastnú fantáziu. Platničky sa vyrábajú napríklad z cédečiek alebo okrúhlych korkových podložiek, gombíky od sporáka nahradia napríklad drevené okrúhle vešiačiky, madlá skriniek kúpte v sekcii kuchynských komponentov.

Nezabudnite ani na pákovú batériu, nejakú staršiu pretekajúcu určite zoženiete. Nezaobídete sa samozrejme tiež bez farieb a samolepiacich tapiet. Celkový vzhľad potom môžete ešte doladiť napríklad závesnou lištou na kuchynské náradie.

Ako vyrobiť kuchynku z kartónu

Výroba kuchynky z kartónu je o niečo jednoduchšia. Nezaberie toľko času ani nemusíte zháňať vhodný starý nábytok. Nezaobídete sa ale bez veľkých krabíc, ktoré by mali byť z čo najhrubšieho kartónu. Ideálne sú krabice od chladničiek, veľkých mrazničiek alebo napríklad bojlerov. Aj tak ale počítajte s tým, že je lepšie steny podlepiť ešte aspoň jednou vrstvou kartónu, aby kuchynka bola pevnejšia a niečo vydržala.

Aj v tomto prípade začnite návrhom, jednoduchý náčrtok vám potom pri samotnej výrobe veľmi pomôže a vy budete vedieť, čoho sa držať. Namiesto klasického náradia si ale na pomoc vezmite ostrý rezací nôž, silnú lepiacu pásku, tavnú pištoľ, nožnice, dlhé pravítko, ceruzku, samolepiace tapety a silnejšiu čiernu fixku.

Do dvierok rúry a mikrovlnky sa vám bude hodiť silnejšia priehľadná fólia. Miesto drezu zapustite do plochy plastovú alebo nerezovú misku. Gombíky k spotrebičom môžete použiť originálne z obchodu, nahradia ich ale napríklad aj plastové viečka od nápojov, prilepené tavnou pištoľou.

A nezabudnite zaobstarať aj nejaký pekný riad, kuchynské náradie a samozrejme aj rôzne potraviny, ingrediencie, prípadne aj hotové pokrmy. Zohnať sa bežne dajú výrobky z plastu, z dreva, z papiera, ale na internete zoženiete aj nádherné výrobky z plsti alebo rôznych polymérových hmôt, ktoré doma vyrábajú šikovné mamičky a babičky.

Inšpirácia pre vás

Inšpiráciu môžete načerpať v našej fotogalérii, kde nájdete obrázky už hotových kuchyniek vrátane toho, z akého nábytku vlastne vznikli. Pozrite sa a pustite sa do toho!

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com