Staré tradície a rituály sú krásne a mali by sme ich udržiavať pri živote a pokračovať v nich. Pamätáte si ešte, ako ste pred Veľkou nocou zasievali do misiek a tanierikov žitko?

Na každých sviatkoch je niečo výnimočné, očarujúce a autentické. Skôr ako teraz, mali počas minulých desaťročí všetky sviatky aj svoje nezameniteľné zvyky, ktoré sme všetci dodržiavali.

A to určite platí aj pre Veľkú noc. 40-dňový pôst, umývanie v rannej rose na Zelený štvrtok, svätenie veľkonočných pokrmov na Veľkonočnú nedeľu, kraslice či šibačka.

[the_ad id=“1915″]

Jedným zo zvykov, ktoré sme doma dodržiavali, bolo vysievanie veľkonočného žitka. Zaspomínajte si a spravte si ho spolu s nami.

Ako zasiať veľkonočné žitko?

Ako nádobu môžeme použiť čokoľvek, čo nám udrží vodu. Množstvo inšpirácie nájdete v galérii pod článkom.

Na dno nádoby nasypte drenážnu vrstvu. Vďaka nej odtečie prebytočná zálievková voda a veľkonočná trávička nebude vyhnívať, ani keď ju omylom prelejete.

[the_ad id=“1915″]

Ďalej prisypte substrát. Už teraz pri výseve môžete myslieť na to, aké dekorácie chcete do nádoby pridať. Nebojte sa vysievať nahusto. Hustý výsev v nádobe krajšie ukáže.

Výsev jemne zasypte tenkou vrstvou substrátu a nezabudnite dôkladne zaliať. Žitku sa bude dariť na dobre osvetlenom stanovišti. Pozor, ostré svetlo by výsev zbytočne vyčerpávalo a steblá by boli zažltnuté.

[the_ad id=“1915″]

Nádobu pravidelne otáčajte, aby trávička rástla rovnomerne a neťahala sa za svetlom. Nezabudnite pravideľne zalievať.

Inšpirácia pre vás

Z tradície  sa môže veľmi rýchlo stať nádherná dekorácia. Stačí k tomu len trošku inšpirácie. Tú sme pre vás našli a vám už iba ostáva vybrať si a pustiť sa do toho.

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

[the_ad id=“1915″]

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com