Slimáky už číhajú na našu úrodu a boj s nimi je začarovaný kruh. Ak sa ich chcete zo záhrady zbaviť skôr, ako všetko zožerú, použite ultra účinný domáci liek na slimáky.

Reklamy

Deravé listy rastlín by nemali prekvapiť už nikoho, avšak stále sú šokujúcim a nepríjemným objavom. Hlasné kúzla alebo tradičné metódy slimákom maximálne ublížia.

Namiesto zalamovania rukami použite odvar, ktorý slimáky neznášajú. Všetko na jeho výrobu máte po ruke!

Čo je účinné proti slimákom?

Ako sa zbaviť slimákov v záhrade, ktoré sa neustále vracajú ako bumerang a nikdy sa nevzdávajú. Použitie chemických prípravkov proti týmto škodcom často prináša dočasný a slabý účinok, ktorý môže poškodiť úrodu, respektíve to, čo z nej zostane.

Niekto na ne používa soľ, iný popol či dokonca kôru, čo tiež neprináša žiadne výsledky a malí votrelci sa opäť objavujú. Ako sa zbaviť slimákov bez ulity?

Tieto exempláre sú našimi najväčšími nepriateľmi a z ničoho nič sa na jar objavia v našich záhradách. Milujú vlhko, preto najčastejšie napádajú kvetinové a zeleninové záhony a ich počet zo dňa na deň pribúda ako húb po daždi.

Rastliny a zelenina, ktoré načnú, už nie sú pre nás vhodné, pretože obsahujú parazity, ktoré nám môžu ublížiť . Odvážnejší ľudia, ktorí sa chcú zbaviť slimákov, používajú silný čaj alebo dokonca pivo, no tieto produkty nemusia fungovať tak, ako by sme chceli.

Ako sa zbaviť slimákov v záhrade?

Nie je nič jednoduchšie! Stačí si pripraviť dve hlávky cesnaku a dve feferónky, ktoré slimáky z vašej záhrady rýchlo vyženú. Všetko, čo musíte urobiť, je nakrájať alebo rozmixovať zeleninu na hladkú pastu a potom pridať vodu.

Vďaka tomu získate účinný odvar na zbavenie sa slimákov zo záhrady. Nakoniec stačí každých pár dní postriekať miesta v záhrade, kde sa títo škodcovia najčastejšie kŕmia, aby sa nevrátili.

Kombinácia cesnaku a korenia je podceňovaná, ale silná, a to všetko vďaka silnej aróme, ktorú títo votrelci zo záhrady nenávidia.

Na tento spôsob vyhnania slimákov zo záhrady veľmi dobre poslúži jalapeňo alebo chilli paprička, obyčajná paprika nepomôže. Rovnako ideálnym riešením by bol cesnak, ale nie čínsky alebo okrasný cesnak.

Podľa záhradkárov, ktorí sa týmto odvarom zbavujú slimákov, je možné postrek používať počas celej sezóny a v prípade týchto malých slimákov je lepšia prevencia ako liečba.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!