Dnes sa pozrieme, ako môžete z vecí, ktoré máte poruke, spraviť krásne a originálne dekorácie. Chce to len s trochu cementovej zmesi a pančuchové nohavice.

Reklamy

Tieto betónové sochy sú veľmi pevné a robustné, čo vysvetľuje ich reputáciu a nerozhádže len tak ich nejaký silnejší vánok. Preto sú veľmi vhodné aj navonok. S týmto materiálom sa pracuje pomerne ľahko a poradí si s ním aj začínajúci Šikovník! Stačí rozrobiť, naliať do pančuchy a na druhý deň máte dekoráciu hotovú.

Aby betónová zmes rýchlo nevyschla a nezačala praskať, použite piesok a cement v pomere 2 diely piesku na 1 diel cementu. Málo cementu v zmesi môže mať za dôsledok prasknutie vašej novej sochy. Pre lepšiu plasticitu zmesi môžete pridať trochu PVA lepidla. Aj toto zabráni praskaniu pri vysychaní.

Pre výrobu sú vhodné silné a husté nylonové pančuchy trochu navlhčené vodou. Odstrihnite jednu nohu a naplňte ju betónovou zmesou. Ak chcete záhradného trpaslíka, na mieste nosa vytvarujte pomocou šnúrky alebo stužky guličku. Rovnako tak môžete vytvoriť ruky či nohy.

Zavesením takto naplnenej a vytvarovanej pančuchy na lano dosiahneme požadovaný tvar. Nezabudnime ju zavesiť tak, aby sa spodnou stranou dotýkala zeme. Vytvarujeme tak spodnú časť aby nám neskôr socha pekne držala položená. Keď nám trpaslík vyschne a stvrdne, môžme ho vymaľovať podľa svojej fantázie.

Rovnako tak môžete pripraviť roztomilé kuriatka a sliepočky. Jediný rozdiel je v tom, že pančuchu musíte priviazať pod uhlom.

Aj pre takéto roztomilé sliepočky vám stačí naplniť pančuchu betónovou zmesou. Po vyschnutí nalepíte oči a zobák, ktoré si môžete vyrobiť z vypalovacej modelovacej zmesi. Zafarbite a šokujte všetkých priateľov a celú rodinu úžasnou sochou.

Pomocou tejto techniky nebude problém vytvoriť pekné tekvičky. Navyše budete potrebovať iba niekoľko gumičiek.

Oslovil vás tento nápad? Zdieľajte, lajkujte a komentujte! Pozrite si aj ďalšie nápady vytvorené touto technikou v galérií nižšie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: tasdevri.net