Raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa a ráno vám dodajú energiu. Nie je nič chutnejšie ako kúsok čerstvého chleba natretého skutočným maslom, ktorý vám vráti spomienky z detstva.

Reklamy

Realita je často úplne iná a natieranie chleba maslom sa mení na poriadnu skúšku.

Maslo je najzdravší druh nátierky a obsahuje veľa živín potrebných pre telo. Oplatí sa ho zjesť a vylúčiť zo svojho jedálnička margarín, ktorý sa len tvári, že je chutný a zdravý.

S maslom však prichádzajú dva problémy. Prvým je cena, ktorá je už niekoľko rokov neúnosná. Druhým je jeho tvrdosť.

Maslo je najlepšie kupovať vo výpredaji alebo vo väčšom množstve, aby ste nepreplatili jednu kocku. Ako však postupovať pri  natieraní tvrdého masla na chlieb?

Ako natrieť maslo?

Túto otázku si kladie každý, kto si neskoro spomenul na  vytiahnutie kocky masla z chladničky. Takéto ráno nie je príjemné a každý pokus o namazanie chleba sa skončí katastrofou .

Sendviče pripomínajú bojisko, na chlebe sa objavujú diery a hrubé hrudky tvrdého tuku. Vtedy nepomôže hnev a hlasné kúzla, taktiež neuľahčia natieranie masla a len pokazia náladu .

Metód na tvrdé a ťažko natierateľné maslo na chlieb je toľko, koľkých ľudí sa spýtate. Niektorí ľudia veria, že ho stačí vybrať z  chladničky večer , iní radia ho na pár sekúnd zohriať v mikrovlnke.

Zvyšok dajte maslo na radiátor alebo ho prikryte teplou misou  alebo ho jednoducho nechajte na stole. Riešením problému nie je ani kuchynské strúhadlo a strúhanie masla.

Spôsob, ako natrieť tvrdé maslo bez noža!

Všetko, čo potrebujete, je maslo, kúsok alobalu , ruky a chlieb. Trik je zabaliť tvrdé maslo do fólie, držať ho v ruke a potom ním potrieť chlieb. 

Potom sa tvrdá nátierka rýchlo a ľahko votrie do pórovitej štruktúry chleba, takže ju môžete pridať alebo natrieť na tenko. Vďaka tejto metóde sa stanú každé raňajky potešením!

Táto veľmi jednoduchá, ale účinná metóda zaručí, že maslo sa na chlebe vždy dokonale natrie a šetrí čas a nervy. Na jeho výrobu nepotrebujete nôž, ale nezabudnite najprv vybrať maslo z chladničky.

Tento geniálny trik je ako stvorený na každodenné použitie, ale aj na výlety , keď si potrebujete nejako poradiť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!