Väčšina produktov na bielenie zubov na trhu obsahuje karbamid peroxid, čo je 1/3 peroxidu vodíka. Jednoduchú bieliacu pastu si pritom môžete pripraviť aj doma.

Reklamy

Peroxid je hlavná bieliaca zložka používaná v zubných ambulanciách. Má oxidačné a antiseptické vlastnosti.

Hydrogénuhličitan sodný je prítomný aj v bieliacich zubných pastách. Je to veľmi dobrý abrazívny materiál. Preto pomáha pri odstraňovaní zafarbenia.

Stačí skombinovať peroxid vodíka so sódou bikarbónou a vytvoriť pastu, ktorá účinne vybieli vaše zuby a pomôže zbaviť sa zubného kameňa a povlaku.

Táto zmes je silná, takže musíte dodržiavať niektoré dôležité pravidlá.

1. Obe ingrediencie použijeme v pomere 2:1 (napr. 2 polievkové lyžice peroxidu vodíka, jedna polievková lyžica sódy) a miešame aby pasta nebola zrnitá.

2. Po zmiešaní ingrediencií minútu kefujte a DÔKLADNE si vypláchnite ústa, aby na povrchu zubov nezostali žiadne zvyšky zmesi.

3. Nepoužívajte viac ako 1-2 krát týždenne.

4. Nepoužívajte dlhšie ako 1-2 mesiace.

Použitím týchto odporúčaní jemne vybielite zuby, zbavíte sa zubného kameňa a osviežite dych.

Neopatrnosťou môže dôjsť k poškodeniu skloviny a precitlivenosti ďasien.

Môžete si kúpiť hotové bieliace gély, ktorých obsah peroxidu vodíka nepresahuje 0,1%. Na lekársky predpis môže zubný lekár predpísať prípravky na samostatné domáce bielenie, ktoré nepresahujú dávku 6%.

Prípravky vo vyšších dávkach je možné používať len v ambulanciách zubných lekárov.

Kloktanie peroxidom vodíka pri bolesti hrdla

Peroxid vodíka tiež pomáha zmierniť bolesť v krku. Pridajte 1 čajovú lyžičku peroxidu do pohára vody. Oplach používajte niekoľkokrát denne, kým nepocítite úľavu.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

ZDROJ: SMILELINE.PL, WHITE-CARE.COM, WWW.COLGATE.PL/ORAL-HEALTH/ARTICLES/HOW-TO-MAKE-YOUR-OWN-TEETH-WHITENING-PASTE-0315 MINIATÚRA PRÍSPEVKU: FREEPIK.COM