Uhorku tvorí z 95% voda, je to teplomilná rastlina, náchylná na niektoré choroby a škodcov. Preto je také dôležité, aby boli sadenice od samého začiatku vedené správne.

Zdravie rastliny, a teda aj úroda, závisí od dodržiavania teplotného režimu, prístupu k svetlu a zavlažovaniu. Veľmi dôležité je v prvej fáze vývinu dopĺňať aj dusík a po odkvitnutí fosfor a draslík.

Bez týchto podmienok sa sadenice budú od samého začiatku zle vyvíjať. Krivenie, ochorenia a v dôsledku toho slabá úroda.

Postupy, ktoré zlepšujú kvalitu sadeníc a výrazne zvyšujú úrodu.

Skúsení záhradkári nazbierajú z jedného kríka až 25 kg a darí sa im, pretože dodržiavajú tieto 3 postupy:

1. Extra korene na stonkách. Keď sa stonka vynára zo zeme a sú na nej už 3 páry listov, je potrebné urobiť kôpku - stonku zahrnieme zeminou až po prvý list, môže byť aj o niečo vyššie. Výdatne zalievame.

Na zahrabanej časti sa začnú objavovať ďalšie korene, ktoré zvyšujú nasiakavosť (nasávanie vlhkosti) a dodávajú rastline väčšiu pevnosť a stabilitu. Bolo dokázané, že takéto rastliny dávajú o 40% väčšiu úrodu!

2. Kyprenie pôdy. Počas prvých 2 týždňov rastu je potrebné uvoľňovať vrchnú vrstvu pôdy, aby sa ku koreňom dostalo viac kyslíka. Toto sa musí robiť opatrne, pretože korene sú celkom blízko povrchu.

Je potrebné uvoľniť nie viac ako 5 cm hlboko.Semeno bude oveľa lepšie zakorenené a pevnejšie. V dôsledku toho sa produktivita zvýši o 11-13%.

3. Zastrihnutie. Toto je hlavné tajomstvo, ktoré umožňuje získať rekordné úrody. Spočíva v zaštipnutí (odrezaní) stonky nad piatym listom, vytvorí sa veľké množstvo bočných výhonkov, ktoré zase prinesú výbornú úrodu!

Dodržiavaním týchto jednoduchých odporúčaní môžete zvýšiť počet zozbieraných uhoriek až dvakrát. Vyskúšajte tieto ošetrenia na niektorých súčasne vysadených kríkoch a zistíte, že rastlina rastie silnejšie, zdravšie a produkuje viac uhoriek!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!