Ozdobte si byt čerstvo rezanými jarnými kvetmi. Nielenže do interiéru vnesú jar a rozžiaria ho svojimi živými farbami, ale zlepšia vám aj náladu, dodajú optimizmus. 

Reklamy

Inšpirujte sa v našej veľkej fotogalérii a vyskúšajte nové netradičné spôsoby, ako kvety naaranžovať.

Jar nám ponúka hneď celý rad nádherných kvetov, ktoré vo váze vyzerajú skvele. Či už použijeme len jeden druh, alebo zmes všetkých, ktoré práve kvitnú.

Typickými jarnými kvetmi sú tulipány , narcisy a hyacinty . Doplniť ich ale môžete samozrejme aj menej obvyklými druhmi, ako sú iskerníky , kosatce , čemerice , anemonky, frézie a ďalšie.

Nič nepokazíte ani pučiacimi vetvičkami, žltými kvietkami obsypanú zlaticu či obľúbenými bahniatkami. Na aranžovanie pokojne využite aj iné nádoby, než je klasická váza.

Skvele budú rezané kvety vyzerať aj v porcelánovej kanvičke, šálke, polievkovej mise, v sklenených fľaštičkách a pohároch rôznych veľkostí a tvarov alebo napríklad v plechovom vedierku.

Ktoré kvety sa spolu neznesú

Dôležité je tiež vedieť, čo ktoré kvety potrebujú, aby vám vo váze vydržali čo najdlhšie. Jarným cibuľovinám vyhovuje čerstvá studená voda, ostatne sa uspokoja aj s odstatou.

Sklenená váza vyzerá efektne, vo vode sa ale rýchlo množí riasa, ktorá sa tak kazí. Lepšie je preto použiť vázu nepriehľadnú, napríklad z porcelánu, keramiky, nerezu a ďalších materiálov.

Nádobu s rezanými kvetmi nikdy nestavajte na teplé miesto a chráňte ju pred priamym slnečným svetlom. Pokiaľ je to možné, na noc ju preneste na chladné miesto.

Pozor si dajte aj na to, ktoré druhy sa chystáte skombinovať do jednej vázy. Narcisky sa napríklad neznesú s tulipánmi , jedovaté konvalinky musia byť vždy sólo.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com