Najkrajšie sviatky jari si zaslúžia aj kúzelné kvetinové dekorácie. Prepláchnite cibuľovinám korienky a predveďte je v celej paráde. Ukážeme vám, ako na to.

Reklamy

Hyacinty a modrice v sklenenej guli

Vyberte si v kvetinárstve len mierne rozkvitnuté a silné rastliny. Úplne stačí, keď budú hyacinty aj modrice kvety len mierne ukazovať, pretože akonáhle ich prenesiete do teplej miestnosti a zalejete, porastú a vykvitnú veľmi rýchlo.

Cibuľoviny opatrne vyklepnite z kvetináčika a pod prúdom vody prepláchnite korienky. Usaďte ich doprostred sklenené gule a okolo vyskladajte mach, aby rastliny pevne stáli a nepadali na stranu.

Doplnok z smrekovcových šišiek

Pripravte si väčšie množstvo malých smrekovcových šišiek a vyskladajte ich do sklenenej gule okolo hyacintov a modríc.

Varianta s bahniatkami

Ako druhú variantu môžete využiť vŕbové vetvičky s rozkvitnutými bahniatkami. Konáre opatrne stočte do kruhu a vložte do sklenenej gule.

Obe varianty sa hodia ako do tradičného, tak do moderného interiéru. Je len na vás, ktorá sa vám viac páči.

Cibuľoviny v sklenenej mise

Cibuľoviny, v tomto prípade narcisy a modrice, nemusí byť celé za sklom. V nízkych miskách im to pristane úplne rovnako.

Usaďte narcisy na kamienky

Namiesto machu, môžete využiť aj drobné kamienky, ktoré kúpite v menších vreckách v hobby marketoch alebo v stavebninách. Tam ale bude balenie o poznanie väčšie.

Záhradka vo fľaši od uhoriek

Krásnu veľkonočnú dekoráciu môžete vytvoriť aj z cibuľovín a vajíčok. Najviac im to pristane opäť na machu, ale vystačíte si aj s holým záhradným substrátom.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com