Zázračné riešenie, vďaka ktorému budú uhorky rásť ako bláznivé! Toto určite vyskúšajte!

Publikované: 5 júla 2024Prečítané: 61Značky: , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Pestujete na svojich záhonoch uhorky? Vyskúšajte geniálny trik, vďaka ktorému budete žať bohatú úrodu!

Stačí vám na to kyselina boritá, ktorá účinne podporí správny vývoj celej rastliny. Túto látku tiež často používajú skúsení záhradníci, ktorí vedia, že je pri pestovaní uhoriek absolútne nevyhnutná.

Použitie kyseliny boritej pri pestovaní uhoriek predstavuje jednoduché a efektívne riešenie na zvýšenie úrody a zlepšenie kvality plodov. Bór je totiž veľmi dôležitým prvok pre mnoho procesov v rastlinách.

Je nevyhnutný na tvorbu bunkových stien, peľu a transport cukrov. Nedostatok tohto prvku môže viesť k deformácii plodov, zlému rastu a zníženej úrode.

Zvýšená úroda uhoriek

Jedným z hlavných prínosov použitia kyseliny boritej je zvýšenie úrody uhoriek. To je priamym dôsledkom lepšieho vývoja koreňového systému a zvýšenej fotosyntetickej aktivity.

Rastliny sú potom schopné lepšie absorbovať živiny z pôdy a využívať ich na rast a tvorbu plodov. Záhradníci, ktorí vyskúšali tento spôsob, často hlásia dvojnásobnú až trojnásobnú úrodu v porovnaní s bežnými metódami.

Lepšia kvalita plodov

Okrem množstva sa zlepšuje aj kvalita uhoriek, vďaka čomu nedochádza k deformáciám ani prasklinám, ktoré sú častým problémom pri nedostatku bóru.

Kyselina boritá totiž podporuje transport cukrov a iných dôležitých látok vo vnútri rastliny, čo vedie k sladším a chutnejším uhorkám. Rovnomerný a veľký tvar plodov je zase výsledkom zdravého rastu buniek.

Posilnenie odolnosti rastliny

Kyselina boritá taktiež prispieva k lepšej imunite rastlín, a to sa prejavuje zníženým výskytom plesní, hubových ochorení i škodcov.

Rastliny, ktoré majú dostatok bóru, sú tak schopné rýchlejšie regenerovať poškodené tkanivá a lepšie odolávať infekciám. Okrem toho bór podporuje tvorbu lignínu, čo je látka, ktorá spevňuje bunkové steny a robí ich menej náchylnými k útokom patogénov.

Dôsledné nariedenie kyseliny

Aby sa vašim uhorkám takto darilo, je potrebné kyselinu boritú dobre zriediť, inak by naopak mohlo dôjsť k poškodeniu rastlín. 5 gramov kyseliny boritej preto zmiešajte v 10 litroch teplej vody.

Jedine tá zaistí úplné rozpustenie látky. Roztok dôkladne premiešajte a pred použitím ho nechajte vychladnúť na izbovú teplotu.

Správne zalievanie rastlín

Pripravený a vychladnutý roztok nelejte priamo na listy, pretože by ich mohol popáliť, ale na pôdu ku koreňom. Najlepší čas na zalievanie je ráno alebo večer, kedy nie sú rastliny vystavené priamemu slnku a lepšie tak absorbujú živiny.

Rovnako tak môžete zalievať aj cukety, paradajky, mrkvu, cibuľu alebo repu. Zeleninu roztokom z kyseliny boritej zalievajte raz za 10–14 dní.

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!