Plašičky, pastičky, dymovnice… Už ste vystrieľali celý dostupný arzenál zbraní proti krtkovi a váš trávnik je stále plný kôpok?

Reklamy

Potom vyskúšajte ešte naše neobvyklé tipy – zaberajú dosť spoľahlivo, ale tak nejako, ako to povedať – nie sú pre každého ?

Krtko je roztomilé zvieratko, ale pri budovaní svojich chodbičiek dokáže na záhrade napáchať poriadnu neplechu. Vyhnať ho preč nie je jednoduché.

Väčšina odpudzovačov, ktoré sa predávajú, počítajú s tým, že krtkom prekážajú vibrácie alebo prenikavý zvuk.

Z vlastných skúseností môžeme povedať, že pípajúce sondy alebo PET fľaše na kovovej tyčke lezú na nervy väčšinou iba susedom.

Isté ale je, že krtko je tak trochu precitlivený a má veľmi citlivý nos. A to môžete využiť.

Napchajte mu do chodbičky niečo veľmi aromatické a už sa nevráti. Vadí mu ostrá vôňa citrusov, vraj aj čerstvé lístie orecha, niekto používa naftalín.

My pre vás máme ale iné tri jednoduché, trochu nevoňavé, ale osvedčené tipy . Dajte jednoducho do krtkej diery psie exkrementy (ľudovo povedané hovienka) a pre istotu ich ešte zalejte vodou, nech sa dostanú pekne ďaleko.

Mnohým záhradkárom proti krtkovi pomohlo použiť moč – liať ju jednoducho do chodbičiek pod krtincami. Ak máte doma malé dieťa, využite pokojne obsah jeho nočníka.

A ak na záhrade hnojíte prírodne a máte na ten účel niekde vo vedierku naloženú žíhľavu, rovnakým spôsobom použite aj ju.

Zapchajte si nos a poriadnu dávku tzv. žihľavového zákvasu (v tomto prípade NEREDENÝ!) nalejte krtkovi do dier.

Sami uznáte, že toto jednoducho nemôže vydržať a ešte rád sa odsťahuje ?

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!