Po pretrvávajúcom chlade či jarných nočných mrazoch  je strašidelné pozerať sa na vašu záhradu: rastliny sú zakrpatené, žlté, červené – ako keby prišla hlboká jeseň.

Reklamy

V tejto chvíli srdce každého záhradkára krváca a je im veľmi ľúto rastlín! Kvety a plody trpia takýmto počasím, predovšetkým však jahody, ríbezle, čerešne, slivky, jablone atď.

To, či mráz úrodu zabije úplne alebo čiastočne, závisí od sily chladu. V každom prípade je plán záchrany po mrazoch jednoduchý.

Postihnutým rastlinám treba po listoch podávať stimulátor rastu! Môžete to, samozrejme, nedávať, nechať všetko tak a s príchodom teplejšieho počasia sa rastliny ako-tak zotavia.

Ale toto nie je o mne, ak môžem rastlinkám pomôcť, určite to urobím. Navyše príprava životodarnej zmesi nevyžaduje veľa úsilia, času a peňazí. Rozmiešam 3 zložky v 10 litroch vody a po vychladnutí postriekam všetky rastliny v záhrade.

Prvou zložkou je močovina. Aby sa rastliny rýchlejšie zazelenali, musia listom dodať trochu dusíka. 2 čajové lyžičky močoviny rýchlo urobia svoje.

Druhou zložkou je stimulátor rastu rastlín, napríklad Rosteto. Posilní imunitu poškodených rastlín, ochráni ich pred stresom a stimuluje tvorbu nových výhonkov v čo najkratšom čase.

Budete potrebovať 2 ml stimulátora rastlín.

A treťou zložkou je kyselina jantárová - cenovo dostupný a bezpečný liek, ktorý stimuluje rast rastlín. Kyselina jantárová je skutočným elixírom života, ktorý dokáže oživiť uschnuté, slabé, zakrpatené, chladom ošľahané rastliny a prinútiť ich, aby prinášali dobrú úrodu.

Budete potrebovať 3-4 gramy kyseliny jantárovej.

Zmiešajte všetky zložky v 10 litroch vody a postriekajte všetky rastliny v záhrade, uvidíte, ako rýchlo sa zotavia!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!