Zacnelo sa vám po prírode? Skúste do interiéru zakomponovať pekný klátik. Máme pre vás 25 krásnych inšpirácií

Published On: 10 januára 2022Views: 22403,2 min readTags: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Dekorácie a doplnky dokážu pozdvihnúť interiér, obzvlášť ak sú vyrobené z osvedčeného materiálu, akým je drevo. Drevený klátik interiéru sluší, tak prečo to nevyskúšať? Inšpirujte sa!

Drevo je nadčasovým materiálom, ktorý sa v podstate objavuje v interiérových trendoch v rôznych podobách už celé desaťročia. Obzvlášť atraktívne je, pokiaľ sa v byte nachádza v pôvodnej podobe tak, ako ho príroda stvorila. Skúste vyskúšať niečo nové aj vy.

Kde zobrať materiál?

Časť stromu nezoženieme na internete ako všetko ostatné, ale za to sa k nemu vieme prepracovať aj inou formou. Na to, aby sme sa stali šťastným majiteľom pňa či časti kmeňa, najprv niekto musí spíliť nejaký strom. Buď z dôvodu jeho choroby alebo plánovanej výstavby. Na miestnej píle u vás v okolí by mohli uspokojiť vaše požiadavky.

Len zdravý kus dreva

Skôr než sa rozhodneme drevo umiestniť do interiéru, presvedčme sa, že nie je hnilé, plesnivé alebo napadnuté drevokazným hmyzom. Ak si myslíme, že budeme kmeň posúvať po domácnosti hore-dolu podľa potreby, tak na to rýchlo zabudnime. Zdvihnúť malý kus dreva si vyžiada totiž vynaloženie riadnej námahy. Posúvaním dreva po zemi by sme mohli škaredo oškrieť podlahu. Pozor na to!

Nelimitovaná fantázia

Kmeň môžeme zakotviť pri posteli vo forme netradičného nočného stolíka, alebo ho môžeme vybaviť kolieskami, aby sme z neho spravili mobilný kus nábytku. Z kmeňa sa dá vyrobiť aj minimalistické sedenie do interiéru alebo záhrady. Nábytok vyčarovaný z kmeňa je nadčasový a pri dobrom zaobchádzaní ho zdedia aj budúce generácie.

Nápadov, ako kmeň šikovne použiť, je celý rad. Poďte si ich s nami pozrieť.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Zdieľať článok na socialných sieťach