Zvykol som si robiť veci oveľa jednoduchšie: narobím si suchú výživnú zmes v potrebnom množstve a na jar ju rozsypem na záhony. Aký je najlepší a najjednoduchší spôsob prípravy hnojiva na jar?

Reklamy

Prvou ingredienciou je horčičný prášok. Toto hnojivo na svojich pozemkoch používa stále viac záhradkárov. Je to kvôli jednoduchosti použitia a maximálnej účinnosti hnojiva.

Keď sa prášok dostane do zeme, urobí ju voľnejšou a úrodnejšou, pri rozklade sa pôda rýchlo nasýti makro a mikroelementmi.

Po pridaní horčičného prášku zostáva pôda v nasledujúcom roku kyprá a výživná a úroda je viac ako výborná. Na moju záhradu potrebujem 3 kg prášku.

Ďalšou zložkou sú sušené dafnie.

Viem, že je to, mierne povedané, nezvyčajné hnojivo, ale napriek tomu je jeho účinok úžasný.

Dafnie sú mikroskopické kôrovce, ktoré žijú v sladkých vodách. Veľmi rýchlo sa rozkladajú a uvoľňujú do zeme celú zásobáreň živín, hlavne vápnika a fosforu.

Minulý rok som ich skúšal na rastlinách, použijem ich aj tento rok, rastliny reagujú veľmi dobre. Budem potrebovať 2 litre sušených dafnii.

A treťou zložkou je dusičnan amónny. Hnojivo začína pôsobiť pri veľmi nízkych plusových teplotách a prenášať dusík do zeme.

Potrebujem 1 kg hnojiva. Všetky zložky musíme zmiešať v suchej forme v plastovom vedre a rozsypať ich po záhonoch kde sa bude rozvíjať naša úroda.

3-4 polievkové lyžice na 1 meter štvorcový pôdy. Túto zmes je tiež veľmi dobré aplikovať skoro na jar pod ríbezle - 3 polievkové lyžice a pod jahody - 2 čajové lyžičky na krík.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!