Jahody sú najchutnejšie bobule, ktoré rastú v mojej záhrade. Myslím, že takmer všetci záhradkári budú so mnou súhlasiť, že jahody sú iné ako všetko, čo rastie v našich záhradách.

Reklamy

Preto sa im vždy snažím poskytnúť maximálnu starostlivosť, aby som vypestoval veľké a sladké bobule bez chorôb a škodcov.

Dnes vám poviem o šikovnom a zároveň jednoduchom spôsobe, ako zlepšiť plodnosť na jahodovom záhone a odohnať škodcu.

Robím to skoro na jar, keď sa roztopí sneh a kríky začnú po zime pomaly stúpať a zelenať sa. Pripravím si zmes suchých prírodných hnojív a celé to jednoducho rozsypem po záhone.

Prvou zložkou je tabakový prach. Tabakový prach je úžasný prírodný prostriedok, ktorý možno použiť na boj proti voškám, mravcom, nosatcom, krížovým blchám a iným škodcom.

Okrem toho tabakový prach nemá negatívny vplyv na zdravie ľudí a zvierat. Samozrejme, že prach kríky pred škodcom 100% neochráni, no napriek tomu sa ich počet výrazne zníži.

Mimochodom, tabakový prach je účinným hnojivom pre pôdu. Rozkladom zlepšuje výživu rastlín a aktivuje aj prospešné mikroorganizmy, čo priaznivo pôsobí na budúcu úrodu jahôd.

Beriem 2 litrové balenia, to mi stačí na dôkladné posypanie 3 záhonov jahôd.

Druhou zložkou je popol.

Popol je prírodné hnojivo, produkt spaľovania dreva, obsahujúci najužitočnejšie makro a mikroelementy, ktoré sú ľahko absorbované koreňmi rastlín.

Popol stimuluje rast jahôd, zlepšuje fotosyntézu, jahody milujú popol pre obsah cenného draslíka, ktorý je v popole prevažne vyšší ako iné látky.

Taktiež popol dokáže zo záhrady odohnať mnoho škodcov, v kombinácii s tabakovým prachom získate dobrý liek na škodcov.

Vezmem 1 kg popola a zmiešam ho s tabakovým prachom.

Túto zmes je možné aplikovať 2-3 krát počas jari.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!