Vyskúšajte si spraviť originálne vianočné ozdoby a dekorácie zo sušených pomarančov. Ako na to?

Zdieľať článok na socialných sieťach

Sušené ovocie patrí medzi najobľúbenejšie dekorácie v jesenných a zimných mesiacoch. Dokáže domovu priniesť správnu prevoňanú atmosféru. Prinášame vám nápady, akými spôsobmi môžete využiť sušený pomaranč a ako ho správne sušiť.

Pomaranč nám nielen krásne prevonia celý dom, ale hlavne skvele vyzerá. Či už ho umiestnime na akékoľvek miesto a pridáme v interiéri kamkoľvek, bude vždy perfektnou dekoráciou. Prírodná výzdoba nikdy neprestane byť populárna a stále viac ľudí kladie dôraz na zanesenie trochu tej prirodzenosti do našich domovov. Preto sa v tomto článku zameriavame na sušený pomaranč. Dekorácie z neho si zvládne vyrobiť úplne každý.

Ako sušiť ovocie?

Dôležité je nakrájať citrusový plod na plátky približne 4 milimetre tenké. Ak ich nakrájame tenšie, mohli by sa nám pretrhnúť. Hrubšie by sa naopak dobre nevysušili.

Pripravíme si plech vybavený papierom na pečenie, kam plátky poukladáme tak, aby sa cez seba neprekládali.

Sušíme približne na 50 stupňov a kolieska raz za čas otočíme, aby sa netočil na jednu stranu. Možno sušiť aj na viac stupňov, ale potom je potreba kolieska častejšie obracať.

Ozdoby na vianočný stromček

Najjednoduchší spôsob, ako sušené pomaranče využiť, je priviazať ich stuhou alebo špagátom na vianočný stromček. Spoločne so škoricou, ktorá sa k pomarančom perfektne hodí, narobí veľkú parádu.

Veniec zo sušeného ovocia

Či už uprednostňujete adventný veniec na stôl, alebo na vchodové dvere, sušený pomaranč pristane obom. Jeho výrazná oranžová farba rozsvieti každý stôl, a ak výzdobu vencov skombinujete so šiškami a škoricou, nebudete už potrebovať žiadne iné drobnôstky na výzdobu vencov.

Sušená pomarančová šupka

Sušiť sa dá aj šupka pomaranča. Možno z nej vyrobiť vianočnú reťaz alebo krásne pomarančové ružičky. V takom prípade však radíme najskôr dekoráciu vyrobiť a potom ju sušiť napríklad na radiátoroch.

Môžete vyskúšať skombinovať pomaranč aj z iným sušeným ovocím, inšpiráciu nájdete nižšie. Poďme sa na to pozrieť

 

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com

Zdieľať článok na socialných sieťach

Novinky na váš e-mail

Žiadny geniálny nápad vám už neujde!