Šišky sú ľahko dostupné pre každého, nazbierať ich môžete v mestskom parku aj v lese. Málokoho ale napadne, že sa dajú využiť na výrobu nádherných vianočných ozdôb za pár korún. Pre inšpiráciu sme vám našli viac ako päťdesiat dekorácií zo šišiek, ktoré si ľahko zvládnete vyrobiť doma.

Reklamy

Prečo zbytočne utrácať za často gýčovité a predovšetkým predražené ozdoby, vence a svietniky, keď si vkusnú dekoráciu ľahko môžeme vyrobiť doma. A to napríklad aj s pomocou detí, ktoré sa radi pridajú.

Dekorácie zo šišiek: veniec, svietnik aj stromček

Netradičnou a hlavne lacnou surovinou šišky. Nazbierate si ich pri prechádzke na čerstvom vzduchu. Využiť sa dajú tie z borovice, jedle, smreku i smrekovca. Záleží potom už len na vás, či dáte prednosť prírodnému vzhľadu, alebo nastriekate farby, či potriete lepidlom a posypete napríklad kokosom.

Ak máte pocit, že vám chýba fantázia a kreativita, pozrite sa do našej veľkej fotogalérie, ktorú nájdete pod videom. Nájdite tú štyri desiatky nápadov na vianočné dekorácie! Šišky môžete nastriekať zlatou či striebornou farbou a naaranžovať ich na misku, tácku alebo nasypať do širšej sklenenej vázy a doplniť svetelnou reťazou.

Jednoduché môžete vyskúšať aj s deťmi. Pozrite si aj video, kde vianočné dekorácie zo šišiek vyrábala moja, vtedy ešte 4 – ročná dcéra. Ak sa vám video páči, prihláste sa odber kanála YouTube a sledujte najnovšie videá, ktoré pre vás pripravujeme.

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: Pinterest.com