Bolesť kĺbov je bežný problém, ktorý postihuje milióny ľudí na celom svete. Nielen starší ľudia, ale aj mladí ľudia trpia rôznymi ochoreniami kĺbov, ako sú artróza a osteoporóza.

Pri hľadaní účinných metód na zmiernenie bolesti kĺbov sa mnohí pacienti obracajú na prírodné riešenia, ako je napríklad terapia kapustou. Môže to znieť ako tradičné riešenie z minulosti, no ukázalo sa, že prináša úľavu pacientom trpiacim bolesťami kĺbov.

Prečo kapusta?

Kapusta je obľúbená zelenina, ktorá sa často používa v kuchyniach po celom svete. Málokto si však uvedomuje jej liečivý potenciál. Kapusta je bohatá na vitamín C, K a B6 a minerály ako mangán a draslík.

Okrem toho obsahuje veľa fytochemikálií a antioxidantov, ktoré pomáhajú bojovať proti zápalom v tele. Tieto látky robia z kapusty výborný prírodný liek na bolesti kĺbov.

[the_ad id=“1915″]

Ako kapusta pomáha zmierniť bolesti kĺbov?

Znižuje zápal : Kapusta je bohatá na zlúčeniny nazývané glukozinoláty, ktoré pomáhajú znižovať zápaly v tele. Zníženie zápalu môže pomôcť znížiť bolesť kĺbov.

Bohaté na vitamín C : Vitamín C je známy svojou schopnosťou posilňovať imunitný systém a zmierňovať zápaly. Pôsobí tiež ako antioxidant, pomáha chrániť bunky pred poškodením.

Zlepšená flexibilita kĺbov : Živiny v kapuste pomáhajú udržiavať zdravú kĺbovú chrupavku. Táto chrupavka pôsobí ako vankúš, tlmí nárazy a umožňuje kĺbom plynulý pohyb.

[the_ad id=“1915″]

Ako používať kapustu pri bolestiach kĺbov

1. List umyte. Osušte. Zahrejte v mikrovlnnej rúre. Potom natrieme vrstvu medu a kapustné listy aplikujte na miesto bolesti. Omotajte potravinovou fóliou, obväzom alebo šatkou. Opakujte postup každý večer, obklad nechajte cez noc.

2. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku medu, jednu čajovú lyžičku horčice a tri čajové lyžičky gáfrového oleja. Výslednú hmotu natrite na boľavé miesto a priložte list kapusty. Zafixujte podobne ako je uvedené vyššie a nechajte 4 hodiny pôsobiť.

3. Rozdrvte 2 tablety aspirínu. Skombinujte ich s 1 lyžičkou medu alebo kapustovej šťavy. Naneste hmotu na postihnutý kĺb a zakryte ho listom. Obaliť.

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!