Táto myšlienka sa zdá absurdná, ale ak ju raz vyskúšate, uvidíte, že to vôbec nie je hlúpe. Ušetríte tak veľa času, nervov a výrazne si uľahčíte život. 

Reklamy

Toto nie je nóbl trik a nevyžaduje žiadne špeciálne rekvizity. Potrebujete len termosku a vajíčka. Užitočná bude aj ochota experimentovať a otvorená myseľ, pokiaľ ide o kulinárske záležitosti.

Vložte vajíčko do termosky

Vajíčka sú zdravé, chutné a dajú sa pripraviť na mnoho spôsobov. Najobľúbenejšie jedlá sú, samozrejme, praženica, namäkko alebo natvrdo – rýchle, sýte a bohaté na nutričné ​​hodnoty. Vajcia sa oplatí jesť pravidelne. A vďaka tejto termoskovej metóde po nich budete siahať ešte častejšie.

Do termosky zvyčajne nalievame horúce nápoje, ako je káva alebo čaj. Táto nádoba je nenahraditeľná pri výletoch, keď nemáme možnosť pripraviť si niečo horúce na pitie, ale chceme sa zahriať.

Doma sa nám môže hodiť, keď nechceme neustále prevárať vodu. Jednoducho nalejeme celú termosku a máme ju na pár hodín. Ale prečo by sme dávali vajíčka do termosky? Vysvetlíme.

Termoska je svojimi vlastnosťami ako stvorená na… vajíčka na tvrdo . Stačí ich zaliať horúcou vodou, zavrieť a nechať pár minút odstáť. Po uplynutí tejto doby budú pripravené.

Ak by sme na ne zabudli, nič sa nestane, preto je tento trik ako stvorený pre zábudlivcov, ktorí občas nevypnú sporák včas. Môžete skúsiť urobiť aj vajíčka na mäkko z termosky, no musíte si postrážiť čas.

Týmto spôsobom môžete variť mnoho ďalších produktov v termoske, ale vajcia budú asi najvhodnejšie. Pôjde však aj s malými množstvami cestovín či zeleniny. Samozrejme, nezabudnite riad potom dôkladne umyť.

Varenie v termoske sa hodí napríklad pri cestovaní alebo keď nemáte k dispozícii hrnce či sporák. Stačí prevariť vriacu vodu v kanvici.

Možno vás teraz napadlo, že sa dá niečo uvariť aj v kanvici. Odpovedáme: nie, nemôžete. Toto zariadenie nie je určené na tento účel a nemalo by sa týmto spôsobom používať. Varenie v termoske však funguje dobre.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!