Problémom sadeníc po presadení je, že potrebujú veľa času na prispôsobenie sa novým podmienkam. Počas tohto obdobia zažívajú stres a prestávajú rásť a snažia sa prežiť.

Reklamy

Veľké teplotné rozdiely medzi nocou a dňom, silné slnečné žiarenie, dážď a vietor sú pre mladú teplomilnú rastlinu veľmi ťažké faktory. Aby mohla ľahšie znášať tieto nepriaznivé podmienky prostredia, potrebuje pomoc.

Recept na stimulátor rastu

Potrebujeme 0,5 litra mierne teplej odstatej vody a 1 plochú lyžicu suchého droždia. Pridajte a dôkladne premiešajte, kým sa nerozpustí. Aby droždie fungovalo, pridajte lyžičku cukru.

Potom nechajte roztok na teplom mieste 2 hodiny.

Po odstatí na teplom mieste, nie však veľmi horúcom alebo na priamom slnku, rozrieďte roztok v 5 litroch vody. Voda by mala byť pokojná a mierne teplá. Nemôže to byť ľadovo studená voda z vodovodu alebo studne.

Teraz odoberieme liter zriedeného roztoku a ďalej riedime. Nalejte napríklad do 10-litrového vedra alebo krhly a dolejte vodou. Týmto roztokom zalejte sadenice.

Predtým, ako to urobíme, sadenice najprv zalejeme vodou a potom okolo každej nasypeme lyžicu popola a prekypríme pôdu, aby sa premiešala s popolom. Na každú srastlinku nalejte asi 1 liter hotového kvasnicového roztoku.

Kvasnicové hnojivo stimuluje procesy, ktoré obohacujú substrát o užitočnú mikroflóru, uvoľňuje dusík počas fermentácie, aktivuje koreňový systém pre rast nových koreňov, zlepšuje asimiláciu živín, aktivuje rast a posilňuje celú rastlinu.

Takéto hnojenie sa vykonáva raz za sezónu v štádiu 2-3 pravých listov. Stimulovať môžeme ako sadenice prenesené na zem z črepníkov, tak aj vysiate priamo na trvalé miesto.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!