Cesnak je obľúbená, nenáročná a veľmi zdravá zelenina. Nevyžaduje špeciálnu starostlivosť, stačí občas poliať, pohnojiť a odburiniť.

Ako hnojiť cesnak na prelome mája a júna, aby bol veľký, štipľavý a zdravý? V zásobe mám niekoľko osvedčených receptov na hnojenie, o ktoré sa so mnou svojho času podelil známy záhradkár.

A mimochodom, je takmer nemožné udržať si v pamäti toľko hnojív, preto vám odporúčam, aby ste si skopírovali tieto rady do svojho záhradného zápisníka.

Ja sám by som bez zaznamenávania už dávno prišiel o veľa užitočných receptov na hnojivá.

V máji bude veľmi dobré prikŕmiť cesnak síranom horečnatým + popolom. Kto nevedel - horčík pomáha lepšie absorbovať fosfor z pôdy a zostáva v nej dlho.

°°

Cesnak kŕmený síranom horečnatým sa vždy líši vzhľadom, veľkosťou a dokonca aj chuťou.

Horčík je súčasťou chlorofylu a podieľa sa na fotosyntéze a bez tohto procesu sa rastlina nemôže správne vyvíjať.

Vrchná zálievka vyzerá takto: 1 polievková lyžica síranu horečnatého na 10 litrov teplej vody. Všetky ingrediencie poriadne rozriedime, aby sa úplne rozpustili.

Zalievame z krhly s rozprašovačom.

Potom cesnak ihneď posypte popolom - popol dodá cesnaku celý komplex makro a mikroelementov, ktoré budú stačiť na celý rastový cyklus.

°°

S príchodom júna je najideálnejším hnojivom pre cesnak azofoska.

Azofoska je komplexné, pevné, komplexné, granulované dusíko-fosforovo-draselné hnojivo. A mimochodom, jedno z mála hnojív, ktoré obsahuje fosfor v úplne vo vode rozpustnej forme.

Cesnak v tomto období ešte potrebuje dusík pre rast zelenej časti, no začínajú rásť aj strúčiky, preto je ideálny dusík, fosfor a draslík v ľahko stráviteľnej forme.

Na hnojenie rozrieďte jeden a pol polievkovej lyžice azofosky na 10 litrov vody a zalejte rastliny.

Pozrite si tiež:

°°°

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!