O maľovaní podľa čísel ste už určite veľakrát počuli. Ale skúsili ste to už? Ak nie, tak je určite najvyšší čas to urobiť. S touto jednoduchou technikou maľovania sa stane umelcom každý.

Reklamy

Skutočne naozaj každý dokáže vytvárať krásne motívy a obrazy. Ak stále čakáte, najlepšie je s týmto zaujímavým hobby umením začať hneď. Táto činnosť je ideálna ako pre deti, tak aj dospelých. V nasledujúcom sa vám pokúsime priblížiť, aká prospešná a zaujímavá je táto zábava a ako ju môžete urobiť ešte vzrušujúcejšou.

Objavte techniku maľovanie podľa čísel

Americký umelec Dan Robbins objavil túto dômyselnú techniku ​​maľovania v 40. rokoch 20. storočia. Odvtedy si získava čoraz viac sŕdc, ktoré túžia po kreativite, no stále sa cítia neisto. Malé políčka plné čísel, ktoré sú pred vami na bielej ploche, poskytujú potrebnú oporu a pôsobia povzbudzujúco.

Jedna za druhou sa plnia patričnými farbami a onedlho už vaše vlastné umelecké dielo stojí pred žiariacimi očami čerstvo upečeného maliara. Pre niektorých je takmer zázrak, že svoj prvý obrázok zvládli sami.

A nielen to, maľovanie podľa čísel má hlboký terapeutický účinok na dušu. Pomáha zastaviť sa, sústrediť sa len na úlohu a dopriať si príjemný oddych od každodenného života. U detí táto voľnočasová aktivita podporuje aj jemnú motoriku a zvyšuje pozornosť.

Dalo by sa povedať, že maľovanie podľa čísla je univerzálna technika. Slúži ako aktívna meditácia a môže ju objaviť a využiť každý individuálnym spôsobom, podľa svojich predstáv.

Vďaka tomuto je maľovanie podľa čísel ešte vzrušujúcejšie

Krok za krokom sa na predtlačenom plátne ako kúzlo vynárajú rôzne motívy. Celé krajinky, nádherné kytice kvetov, roztomilé zvieratká alebo vtipné postavičky – v závislosti od predlohy si môžete vybrať akýkoľvek motív.

Ale nič sa nedá porovnať s tým, ako keď podľa čísel maľujete fotografie. Áno, počuli ste správne. Vďaka novým technológiám je možné na takéto umelecké plátno preniesť aj vaše vlastné fotografie.

Požadovanú fotografiu by ste samozrejme mali mať v digitálnom formáte, pričom najlepšie rozlíšenie a kvalita sú veľmi dôležité pre bezchybné výsledky. Potom jednoducho nahráte svoju vybranú fotografiu vo formáte na výšku alebo na šírku a zadáte požadovanú veľkosť plátna. 

Vaša fotografia bude odborne spracovaná a kompletná súprava farieb podľa čísla čoskoro dorazí k vám domov. Takže môžete začať hneď. Obsahuje všetko, čo k tomu potrebujete – plátno, farby, šablónu a niekoľko kvalitných štetcov. Teraz už nič nestojí v ceste, aby vaša svadba, exotická dovolenka v Karibiku alebo prvé narodeniny vášho dieťaťa boli umelecky zvečnené.

Skvelý koníček a šikovný tip na darček

So všetkými užitočnými výhodami a vnútorne vzrušujúcimi zážitkami niet divu, že mnohí z nás praktizujú maľovanie čísel ako obľúbené hobby. Podobne ako pri ergoterapii nájdete stále viac tvorivej radosti a motivácie, ako aj vyššie sebavedomie. 

Stanete sa uvoľnenejšími a zároveň koncentrovanejšími a spokojnejšími. Nádherné umelecké diela, ktoré tak vznikajú, dokážu nielen vylepšiť vaše vlastné štyri steny. Sú ideálne aj ako DIY darčeky ktoré pôsobia ešte individuálnejšie a osobnejšie vyfarbením skutočných fotografií. Sami sa rozhodnete, ako najlepšie využijete túto sofistikovanú techniku ​​maľovania. V každom prípade sa bavte a veľa šťastia!

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!