Korene malinčia sú veľmi nevyspytateľné a často sa stáva, že vám začne krík rásť tam, kde zrovna nevytvára najlepší estetický dojem. Ako tomu zabrániť?

Aby maliny rástli len tam, kde ich potrebujete a chcete mať, a zároveň sa cítili pohodlne a poskytli vám stabilnú, veľkú úrodu chutného zdravého ovocia, urobte z vašej rastliny „inteligentnú“!

Ako docieliť, aby maliny rástli len tam, kde chcete?

Vyberte si miesto, kde bude rásť vaše malinčie. Vykopte do zeme ryhu na dve lopaty širokú a hlbokú. Dĺžka závisí od množstva kríkov, ktoré chcete vysadiť.

Naplňte jamu odpadovým drevom: konáre, zvyšky drevených stavebných dosiek, hnijúce pne – jedným slovom všetky drevené odpadky, ktoré nájdete. Dá sa nazbierať napríklad v lese alebo použiť po stavbe.

[the_ad id=“1915″]

Rozpadajúci sa strom dokonale živí maliny minimálne prvý rok, vytvára v pôde teplo a naplní pôdu vzduchom. Presne toto má malina rada!

Maliny vysádzajte vo vzdialenosti 30-40 cm od seba. Môžete sadiť priamo na drevný odpad.

[the_ad id=“1915″]

Na vrch posypte úrodnú pôdu alebo ešte lepšie pôdu zmiešanú s pieskom. Nalejte vodu a potom znova pridajte zeminu, pretože sa polivaním zhutní a vyplní medzery medzi drevom.

Posledným krokom sú piliny. Zakryte ním celú vykopanú jamu. Piliny vytvoria vlhké prostredie, ktoré maliny veľmi milujú.

[the_ad id=“1915″]

Navyše zohrejú zem a pri rozklade prilákajú červíky, čo tiež prispeje k rastu a vývoju malinčia

Posledná vec, ktorú musíte urobiť, je spraviť klietku. Za týmto účelom si pripravte tyčky, ktoré narazíte okolo celej vykopanej ryhy.

Vo vzdialenosti 90 cm od zeme upevnite priečnu výstuž pomocou viazačiek alebo drôtu.

[the_ad id=“1915″]

Starostlivosť o maliny je jednoduchá: na ďalší rok pridajte hnojivo (hnoj, humus, komplexné hnojivo podľa vlastného výberu), zakryte pilinami na vrchu.

Pretrhať burinu a voda podľa potreby – to je všetko!

Pozrite si tiež:

[the_ad id=“7498″]

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!