Kedysi bola borovica považovaná za talizman proti zlu, takže mať doma takúto dekoráciu zo šišky by vám malo priniesť šťastie. Vypestujte si takúto krásnu malú borovicu, je to veľmi jednoduché!

Reklamy

Vyberte sa do borovicového lesa a nazbierajte si pár šišiek. Na jeseň je ideálny čas, pretože sa začínajú otvárať. Skúsiť to však môžete kedykoľvek. Skúste nájsť väčšiu šišku, to mierne zvýši šance na kvalitnejšie semená vo vnútri. 

Prineste si ich radšej viac, pretože s jednou by sa to nemuselo podariť. Niektorí ľudia odporúčajú namočiť šišky na krátky čas do veľmi zriedeného roztoku vápna a síry. Je to krok, ktorý vám pomôže zbaviť sa škodcov alebo plesní, ktoré sa v šiške nachádzajú. 

Potom budete musieť šišky vysušiť, takže ich umiestnite na suché miesto a sledujte, ako schnú a otvárajú sa. Môžete vidieť, že niektoré semená začínajú klíčiť. 

Pripravte si nejaký pekný dekoračný kvetináč a naplňte ho zeminou. Umiestnite doňho šišku tak, že ju jemne zatlačte do pôdy. Je dobré použiť mach na zakrytie pôdy, ako aj na ozdobenie črepníka.

Teraz už stačí len denne primerane zalievať, najlepšie je postriekať šišku vodou pomocou rozprašovača. Samozrejme každé dva až tri dni môžete zalievať výdatnejšie, aby šišky zostali vlhké – neprelievajte ich, aby nezačali plesnivieť!

Hotovo. Teraz sa už môžete tešiť na túto milú dekoráciu pre šťastie. 

[/fusion_text]

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!