Po TOMTO sa už pavúky ku vám domov nevrátia! Ako sa ich raz a navždy ZBAVIŤ?

Published On: 20 novembra 2023Views: 18073,2 min readTags: , , , , ,

Zdieľať článok na socialných sieťach

Pri pohľade na pavúka len málokto z nás ostane chladným a väčšina ľudí si ich kladie na koniec rebríčka obľúbenosti. Či už sa nám to páči, alebo nie, pavúky tvoria bežnú súčasť našich životov a nájdeme ich u každého z nás.

Niektorý si nimi fascinovaný, iný naopak úplne zdesený, a to až tak, že veda začala definovať tento silný strach ako samostatnú fóbiu nazývanú arachnofóbia. A nemusí isť iba o druhy, ktoré môžu naozaj predstavovať pre ľudí nebezpečenstvo.

Aj tí najmenší, úplne bezbranní, dokážu pri pohľade na seba vyvolať paniku. Väčšina pavúkov, ktoré sa u nás vyskytujú, však nehryzie, neútočí a ani nešíria choroby. Ba naopak, jedia druhy hmyzu, ktoré môžu choroby prenášať .

Ak vám pavúky spôsobujú hysterický strach či znechutenie, je lepšie si neliezť navzájom na nervy a poslať ich preč z vášho územia. TOTO sú tie najúčinnejšie spôsoby!

Ako sa zbaviť pavúkov v dome

Väčšina pavúkov uprednostňuje život vonku, ale s koncom leta, hľadajúc úkryt, končia v domoch a bytoch.

Ak je strach silný a pavúkov je veľa, je najlepšie zavolať odborníkov, ktorí vykonávajú deratizáciu proti pavúkom.

Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste sa ich zbavili sami.

1. Pavúky netolerujú vôňu žaluďov a gaštanov

Aby bol zápach intenzívnejší, urobte do nich otvory a rozložte ich na miesta, kde sa môžu objaviť pavúky, napríklad pri oknách a dverách.

Málo sa vie o tom, prečo odpudzujú pavúky. Niektorí špekulujú, že gaštany obsahujú nejaký druh škodlivej chemikálie.

2. Mäta a citrón

Pavúky tiež nemajú radi vôňu mäty a citrónu. Pridajte lyžicu citrónového alebo mätového oleja do 1 litra vody, nalejte do rozprašovača a potom nastriekajte miesta, kde hniezdia pavúky. Je lepšie vyhnúť sa striekaniu farebných stien, pretože môžu byť poškodené kontaktom s kyselinou citrónovou.

Takáto zmes bude dobre fungovať vo vyšších priestoroch v blízkosti stropov, záclonových tyčí alebo vysokých šatníkov. Pri dverách alebo oknách môžete na vatový tampón, papierovú utierku alebo handričku nakvapkať niekoľko kvapiek samotného oleja a rozotrieť ho na rôzne miesta.

Okrem mäty a citrónu sú na odpudzovanie pavúkov z vášho domova rovnako účinné aj levanduľový olej, céder a čajovník.

3. Ocot v boji proti pavúkom

Ocot je najlepší prírodný odpudzovač pavúkov. Zmiešajte rovnaké diely vody a stolového octu a vložte zmes do rozprašovacej fľaše. A potom nastriekajte priamo na miesta, kde sa zvyknú usádzať pavúky. Napríklad miesta, ako sú dvere, parapety, vetracie mriežky alebo rohy okien.

4. Prisypte kremelinu

Naneste tenkú vrstvu pred vstupom do domu, na okná v pivnici. Tento prášok je vyrobený z prirodzene vytvorených fosílií rozsievkových rias. Je bezpečný pre ľudí aj domáce zvieratá.
Keď pavúk prejde práškom, jeho vonkajšok sa rozreže, čo spôsobí únik telesných tekutín. Pavúk nakoniec vyschne a v dôsledku toho zomrie.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj: WIKIHOW.COM, foto: WIKIHOW.COM CC BY-NC-SA 3.0

 

Zdieľať článok na socialných sieťach