Pestovanie zeleru nemusí byť časovo ani finančne náročné! Vďaka tejto jednoduchej metóde si môžete vypestovať zeler aj na balkóne.

Reklamy

Nie je potrebné používať pôdu ani pravidelné zavlažovanie. Kľúčom k úspechu je použitie koreňa zeleru. Pozrite sa, ako pestovať zeler vo fľaši.

Pestovanie zeleru týmto spôsobom je jednoduché, rýchle a ekonomické! Naučte sa spôsob pestovania zeleru, ktorý vám umožní vychutnať si čerstvú zeleninu bez ohľadu na to, či máte záhradku.

Predstavte si to pohodlie mať zeler vždy k dispozícii. VHD Gardening na svojom kanáli YouTube prezentuje, ako pomocou tejto techniky dosiahnuť bohatú úrodu.

Ako pestovať zeler vo fľaši

Na začatie pestovania vám postačí kúsok koreňa zeleru. Postup:

  • Zo zeleru odrežeme spodok tak, aby bol dlhý asi 7 cm.
  • Odrezanú časť vložte do nádoby s vodou. Sledujte, ako sa po 3 dňoch začnú objavovať prvé zelené výhonky a korene.
  • Po niekoľkých dňoch, keď sa vyvinie koreňový systém, postupujte takto:

Plastové fľaše rozrežte na polovicu a spodnú polovicu naplňte vodou. Pomocou hrdla fľaše vložte koreň zeleru do fľaše a potom ho ponorte do vody.

Po 10 dňoch uvidíte zeler krásne rásť. Po 30 dňoch môžete očakávať úplný koreňový systém a sviežu stonku. Vymeňte vodu za čerstvú.

Zeler odrežte a nechajte vo vnútri vyrásť niekoľko stoniek. Tieto stonky sa dajú použiť v kuchyni na rôzne jedlá a zdravé smoothies.

Umožnia vám prístup k čerstvému ​​zeleru bez potreby záhradky.

Zdravotné výhody zeleru

Zeler je cenným doplnkom stravy nielen kvôli svojej chuti, ale aj kvôli mnohým zdravotným benefitom.

Je známy ako prírodný prostriedok na podporu trávenia. Má detoxikačné vlastnosti. Je bohatý na vitamín K, podporuje imunitný systém, má protizápalové, detoxikačné a antiseptické vlastnosti.

Zeler pôsobí aj močopudne, podporuje krvotvorbu a regeneruje pečeň. Je tiež účinným afrodiziakom. Pomáha regulovať krvný tlak a odporúča sa pre diabetikov.

Má len 50 kcal na 100 g, takže je dokonalou náhradou nezdravých maškŕt.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tejto metóde pestovania zeleru, pozrite si celé inštruktážne video na kanáli VHD Gardening YouTube.

Pozrite si tiež:

Ak chcete vidieť aj ďalšie zaujímavé nápady a inšpirácie, zostaňte s nami!

Povedzte o nás Vašim priateľom

Nezabudnite dať “LIKE” na našu Facebook stránku, ak chcete dostávať nové inšpirácie každý deň!

Zdroj FOTO | youtube.com/@VHDGardening